Circle – kółeczko, które pokochali Androidowcy

0
1338

Wśród gier, które w ostatnim czasie są w Google Play wyjątkowo popularne, znaleźć można, między innymi, produkcję o nazwie Circle. Mimo że wydaje się ona prosta i przeznaczona dla mało ambitnych graczy, zdecydowanie zasługuje na swoją pozycję. Co prawda, podczas długiej podróży może być niewystarczająca, ale na kilkuminutową jazdę komunikacją miejską wydaje się być w sam raz.

Zadaniem gracza w Circle jest przeprowadzenie wirtualnego okręgu przez krętą linię wyglądającą na coś w rodzaju nici. Tym razem jednak nie kierujemy kolistym przedmiotem cały czas, a jedynie decydujemy o tym, kiedy ma wykonać ruch w górę. Teoretycznie, powinno ułatwić to nam osiągnięcie dobrych rezultatów, jednak w praktyce wcale nie jest aż tak dużym wybawieniem, jak mogłoby się wydawać.

circle

Plansza gry w opisywanej produkcji w ogóle nie ulega zmianom (zmienia się jedynie kolor tła, ale linia oraz inne elementy pozostają takie same). Szkoda, że nie zdecydowano się na zastosowanie różnych leveli, ponieważ dzięki temu apka zdecydowania zyskałaby na atrakcyjności. Patrząc jednak na to, iż ludzie pobrali ją już ponad milion razy, prawdopodobnie dodatki w formie specjalnych okręgów są wystarczające.

Zawsze rozpoczynamy rozgrywkę z nastawieniem pobicia rekordu punktowego. Nie można jednak skupiać się tylko i wyłącznie na tej kwestii, ponieważ bardzo istotnym elementem Circle są… żółte diamenty. Nie mają one mocy dodających nam punktów ani też nie pozwalają nam na zaliczenie jakiejkolwiek skuchy, ale za to umożliwiają dokupowanie nowych „strojów” dla naszego okręgu, a to – wbrew pozorom – całkiem fajny dodatek.

Autorzy gry dodali do swojej produkcji globalny ranking wyników oraz achievementsy do wykonania. O ile te drugie nie są jakieś najtrudniejsze do osiągnięcia, znalezienie się na szczycie tabeli rezultatów graniczy niemalże z cudem. Na chwilę obecną mój rekord wynosi niecałe 50 punktów, a to wynik gorszy od najlepszego na świecie o dwadzieścia razy!

circle1

Circle to apka całkowicie darmowa. Niestety, wiąże się to z tym, że raz na jakiś czas musimy się w niej męczyć z reklamami. Jeżeli bardzo nam to przeszkadza, możemy sobie wykupić wersję Premium, która usuwa wszelakie banery marketingowe. Kosztuje ona nieco ponad osiem złotych.

Jak Circle prezentuje się na ekranie? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Nie jest ona najładniejszą grą dostępną w Google Play, ale zdecydowanie należy do najciekawiej wyglądających w swojej kategorii.