Choppa – helikopter w ogniu w misji ratunkowej

0
610

Pikselowa grafika, zachęcająca do akcji ścieżka dźwiękowa – tak rozpoczyna się nasza przygoda z Choppa. Studio  Parta Games oferuje bardzo sympatyczną, chociaż wcale nie prostą grę zręcznościową, w której zasiadamy za sterami helikoptera ratunkowego.

Akcja gry toczy się w ciężkich warunkach. Musimy zmagać się z ogniem, wiatrem, wrednymi ptaszyskami, przeszkodami ruchomymi i tymi, które są ustawione na stałe. Naszym głównym celem jest zgarnianie ludzi z platform i transportowanie ich do bezpiecznej przystani.

Za każdym razem ratujemy ludzi pojedynczo. Pokonujemy drogę do nich a następnie wracamy z dodatkowym ,,balastem”. Nie jest to sytuacja prosta, bowiem nasza maszyna zostaje dodatkowo zwiększona o zawieszoną ofiarę, przez co dużo trudniej manewrować nią w powietrzu.

Helikoptery możemy ulepszać za zbierane podczas gry monety, bądź kupować nowe egzemplarze w sklepie dla gracza. Zakup nowego helikoptera to początkowo około 300 pieniążków. Pojedyncze zbieranie kasy nie idzie może szybko, ale sponsorowane reklamy dają zastrzyki gotówki w postaci 20 dolców.

Jeśli chodzi o sterowanie – wszystko jest w naszych rękach. Tam, gdzie wędruje nasz palec, tam powolnie leci maszyna. Podróż w ciemnych chmurach, ogniu, czy dymie nie należy do najłatwiejszych, ale warto się o tym przekonać osobiście 🙂