Chicky Duo – co było pierwsze, jajko czy kura?

0
463

Podobno najpierw była kura, a dopiero później było jajko -taką tezę przyjmują ewolucjoniści. Autorzy kolorowej przygodówki o nazwie Chicky Duo mają jednak zupełnie inne zdanie na ten temat. Jeżeli chcecie je poznać, zachęcam Was do wypróbowania tej nowej, jednak naprawdę świetnej, gry, która dostępna jest w Google Play za niecałe osiem złotych!

Akcja w Chicky Duo rozgrywa się na pewnej, dosyć typowej  farmie. Głównymi bohaterami są tutaj kurczaki, kury i pisklaki. W grze nie kierujemy jednak od razu w pełni sprawnym stworzeniem, lecz sprawdzamy się w roli… jaja, które za wszelką cenę chce pozbyć się skorupki.

Opisywana gra jest przygodówką typu point and click. Co to właściwe oznacza, prawdopodobnie doskonale wiecie. Nie mamy tutaj do dyspozycji żadnych przycisków, a po prostu wykorzystujemy za pomocą dotyku wszystko, co wyświetla się na ekranie. Co prawda, zwierzęta nie rozmawiają ze sobą tak jak ludzie, jednak i tak możecie być pewni, że w Chicky Duo cały czas jest co robić.

Nasza pierwsza misja w apce polega na znalezieniu drogi wyjścia z kurnika. Jeżeli w głowach zaświtało Wam, że można wykorzystać do tego drzwi, mam dla Was złą wiadomość. Standardowe wejście jest zamknięte, a więc trzeba poradzić sobie w jakiś inny sposób. W jaki konkretnie? Żeby zbyt wiele Wam nie zdradzić napiszę tylko tak – dobrze się porozglądajcie, a znajdziecie odpowiedź na to pytanie.

Chicky Duo czeka na nas kilka rozdziałów. Każda z nich pozwala nam odwiedzać tę samą farmę, ale zazwyczaj oferuje rozgrywkę w zupełnie innych częściach tego miejsca. Chociaż początkowo wydawało mi się, iż gra jest bardzo krótka, możecie mi wierzyć, że zarówno Wy, jak i Wasze dzieci, na pewno spędzicie z nią co najmniej pół godzinki.

Gra z tego wpisu teoretycznie dostępna jest w wersji anglojęzycznej, ale prawda jest taka, że poradzi sobie z nią nawet i biegły tłumacz języka chińskiego. Dlaczego? Bo wszystko opiera się tutaj na intuicji. A nawet jeżeli już autorzy Chicky Duo zdecydują się nam coś wyjaśnić, robią to za pomocą obrazków. Dzięki temu mogą w tę apkę grać mali oraz dużo więksi użytkownicy smartfonów.