Chicken Scream – żeby iść, mów, żeby skakać, krzycz!

0
1314

Kiedy pierwszy raz przeczytałam o Chicken Scream, myślałam, że to fejk. Ludzie chodzący ulicą na zabawnych filmikach i krzyczący coś bez sensu do telefonu wydawali mi się podstawieni, a sama aplikacja – dobrym kawałem. Jakież było moje zaskoczenie, kiedy po uruchomieniu gry sama po chwili podnosiłam głos na własny wyświetlacz… 🙂

Opisywana produkcja przeniesie poziom gier i aplikacji mobilnych na zupełnie inny poziom. Pomysł, na jaki wpadli autorzy Chicken Scream jest po prostu mistrzostwem świata.

Wyobraźcie sobie, że Waszym zadaniem jest sterowanie głosowe – tak, GŁOSOWE – kurczakiem. Świąteczny przyjaciel porusza się po planszy tylko wtedy, gdy mówicie, bądź śpiewacie. By mógł ominąć jakąś przeszkodę, konieczne jest… wydarcie się do mikrofonu.

Wyobraźcie sobie, jak idiotycznie wyglądałam podczas testów Chicken Scream. W redakcji po monologu do ekranu (by móc przejść po zielonej platformie), zaczęłam krzyczeć (przed sobą miałam – a raczej miał… kurczak – kilka przepaści, które trzeba było przeskoczyć). Koledzy nie do końca wiedzieli, czy coś się stało, czy po prostu oszalałam 😉 Jak się chwilę później okazało, sami pobrali na swoje urządzenia apkę z tego wpisu 🙂

Od pewnego czasu w sieci krążą filmiki z reakcjami ludzi, którzy spotkali na swojej drodze gracza Chicken Scream i to w miejscu publicznym. Jeżeli jeszcze tego nie widzieliście, koniecznie nadróbcie zaległości, bo ta gra zdecydowanie zasługuje na wielką uwagę!

Pobierz w Google Play.