Champ Man 16 – najnowszy androidowy menedżer piłkarski

0
1160

Jeżeli lubicie rozgrywać wirtualne mecze w bardziej praktyczny sposób, prawdopodobnie macie już na swoich konsolach najnowszą FIFĘ lub jedną z podobnych gier. W dzisiejszym wpisie będzie natomiast co nieco o teoretycznym podejściu do piłki nożnej. Tak, dokładnie – zajmiemy się menedżerem piłkarskim. Nie będzie to jednak dzieło EA Sports, lecz równie znanego SQUARE ENIX. Drodzy Czytelnicy, przedstawiam Wam Champ Man 16.

Opisywana w tym wpisie gra na pewno nie jest tak samo zagmatwana jak jej konkurentki. Mamy w niej stosunkowo niewiele opcji, które pozwalają tylko na to, co właściwie jest niezbędne do kierowania wirtualnym klubem. W Champ Man 16 możecie zatem zapomnieć o nieco bardziej pozaboiskowych sprawach. I chyba to dobrze, bo przecież zarządzanie drużyną to przede wszystkim transfery, treningi i budowanie wizerunku na arenie międzynarodowej.

Na pewno pierwsza rzecz, jaka rzuci Wam się w oczy po uruchomieniu Champ Man 16, to brak polskiej ligi i polskiego języka. O ile tego drugiego raczej trudno było się spodziewać, wydaje mi się, że nasza rodzima Ekstraklasa byłaby zdecydowanie lepszą opcją niż chociażby rozgrywki w Singapurze czy Arabii Saudyjskiej. Cóż, a może upadliśmy już tak nisko, że jesteśmy o tych lig gorsi? Sam nie wiem, co o tym wszystkim myśleć.

Niestety, mimo że od samego początku możemy w Champ Man 16 wybrać ligę hiszpańską czy angielską, występujące w nich najlepsze kluby są zablokowane. Jeżeli postanowimy zatrudnić się w FC Barcelonie, Manchesterze czy Arsenalu, będziemy musieli zapłacić. Na szczęście, niezbyt dużo, bo tylko nieco ponad 5 złotych.

Interfejs gry jest bardzo przejrzysty i na pewno sobie z nim poradzicie. Nie będziecie też prawdopodobnie narzekać na brak zająć, bo poza szkoleniem i ustalaniem składów na najbliższe spotkanie, przyjdzie Wam także wykonywać w Champ Man 16 całą masę zadań pobocznych. Niby to nic nadzwyczajnego, ale osobom o podstawowych wymaganiach powinno zdecydowanie wystarczyć.

Co więcej można dodać? Jeżeli jesteście fanami piłki nożnej i produkcji podobnych do Champ Man 16, prawdopodobnie zdecydowaliście się już na pobranie opisywanej gierki. I słusznie, bo – moim zdaniem – jest ona zdecydowanie jedną z lepszych tego typu propozycji, jakie można znaleźć obecnie w Google Play.