Cat Goes Fishing – kociaki na polowaniu

0
1982

Polowania kotów kojarzą nam się ze stworzeniem, które czai się gdzieś w trawie albo w rogu pokoju i tylko czeka na dogodny moment, by złapać ofiarę. Zastanawialiście się jednak kiedyś, co robią te stworzenia, gdy mają ochotę zjeść jakąś rybkę? Owszem, mogą poprosić o jedzonko swojego pańcia, ale raczej preferują same wziąć do łapy wędkę i coś złowić. Trudno w to uwierzyć? W takim razie sprawdźcie Cat Goes Fishing.

Gra, którą w tym wpisie opisuję, należy do tych mało skomplikowanych. Jeżeli zależy Wam na wielu trybach rozgrywki, niesamowicie emocjonującej zabawie i tak dalej, powinniście mijać Cat Goes Fishing szerokim łukiem. Nie ma co bowiem owijać w bawełnę, że dzieło studia Cat5Games to po prostu coś dla beztroskich graczy, którym nigdy nie nudzi się cisza czy monotonia życia codziennego.

Głównym bohaterem Cat Goes Fishing jest – rzecz jasna – „koteł”. Nieważne, jak ma na imię i gdzie mieszka. Poznajemy go w momencie, gdy siedzi sobie nad jeziorkiem i „moczy kija”, próbując upolować jakieś jedzonko. Zadanie jest w tym przypadku proste – musimy w odpowiedni sposób zarzucić wędkę, a później złapać rybę i zgarnąć dzięki niej pieniądze. Oczywiście, to tak tylko w skrócie.

Małe rybki bez problemu łapią się na naszą podstawową przynętę, ale jeżeli chcemy chwalić się złowieniem znacznie większych okazów, musimy zainwestować w nową wędkę i zwabić stworzenie czymś znacznie ciekawszym. Jak to robimy? Po prostu nie sprzedajemy ostatnio złowionej przez nas ryby, dzięki czemu automatycznie zmienia się ona w atrakcyjny pokarm.

Zarabianie jak największych pieniędzy to nie jedyny nasz cel w Cat Goes Fishing. Może trudno w to uwierzyć, ale w opisywanej gierce zdobywamy również… punkty doświadczenia. Co dzięki nim zyskujemy? Nowe levele, a co za tym idzie – większe możliwości, które pozwalają na stanie się jeszcze lepszym wędkarzem.

Graficznie Cat Goes Fishing nie jest wyjątkowo rewelacyjnym tytułem, jednak na pewno będzie cieszył oko nawet tych nieco bardziej wybrednych. Inną naprawdę sporą zaletą tej gry jest fakt, iż nie mamy w niej reklam. Niestety, mobilna wersja to tylko tak naprawdę rozszerzone „demo” pełnej edycji, którą znaleźć można na Steamie.