Cartoon Survivor – kreskówkowy runner, któremu nie brakuje potencjału

0
586

Cartoon Survivor na pewno nie należy do gier, na które nie warto zwracać uwagi. Niestety, jeżeli powiedzielibyście mi, że nie lubicie niedociągnięć, a interesuje Was tylko cała masa plansz, dodatków i głównych bohaterów, pod żadnym pozorem nie mógłbym polecić Wam wspomnianej produkcji. Chcecie wiedzieć dlaczego? Przeczytajcie ten wpis, a wszystko stanie się dla Was jasne.

Runner Cartoon Survivor jest polecany w Google Play razem z kilkoma innymi nowościami. Nie wiem, dlaczego wybór padł właśnie na tę grę, ale jeżeli mam być szczery, nie jest ona dla mnie rewelacyjna. Rozgrywka jest całkiem niezła – owszem. Trzeba jednak przyznać, że niektóre błędy oraz wady i tak wydają się w tym przypadku niemal niewybaczalne.

sur

Gracz w opisywanej produkcji kieruje poczynaniami zwierzaków, które biegają po wirtualnym świecie pełnym różnorakich przeszkód. Plansze osadzone są w prehistorycznych czasach, kiedy widok dinozaurów nie był dla nikogo niczym dziwnym, a obiady były podawane tylko wtedy, gdy głowa rodziny wróciła żywa z polowania.

Trzeba przyznać, że Cartoon Survivor już na wstępie nie wydaje się czymś intrygującym. Historyjka o uciekających zwierzakach to bardzo znany motyw i raczej trudno doszukiwać się w tym przypadku czegoś oryginalnego. Niemniej, warto wspomnieć, że w przypadku gry z tego wpisu nie tylko bijemy rekordy, lecz także mamy okazję do odwiedzania różnych plansz. Według mnie, to nie byle jaka zaleta.

sur1

Zbierane w grze pieniądze możemy przeznaczać na zakup nowych bohaterów oraz ekwipunku w postaci kasków o różnych właściwościach. Chciałbym napisać o dodatkach coś jeszcze, ale – niestety – prawda jest taka, że Cartoon Survivor za wiele ich nie oferuje. Szkoda, bo pewnie, gdyby było inaczej gra nie nudziłaby się jakoś wyjątkowo szybko.

Grafika zastosowana w Cartoon Survivor nie jest najgorsza. Osobiście bardzo lubię kwadratowe elementy i nie uważam, by były czymś źle wyglądającym. Zupełnie inaczej wygląda kwestia systemu sterowania. Teoretycznie jest on bardzo prosty, jednak w praktyce nie spisuje się najlepiej. A jakby tego było mało, apka działa bardzo wolno i ma skłonności do zacinania się. A tego przecież nie lubimy, prawda?