Cars: Fast as Lightning – nie wymieniajcie „zimówek”, tutaj się przydają!

0
1375

Zima za nami już od dawna, ale autorzy Cars: Fast as Lightning nic sobie z tego nie robią i cały czas raczą nas widokiem mroźnego, śnieżnego krajobrazu. Na szczęście, to jedna z nielicznych wad opisywanej produkcji, która prawdopodobnie spodoba się każdemu fanowi Zygzaka McQueena.

Produkcja z tego wpisu ma swoje wady, które warto odnotować już na wstępie. Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, że Cars: Fast as Lightning to naprawdę spora ilość mikropłatności. Po drugie – od pewnego czasu nie mamy w niej aktualizacji, co sprawia, iż wielu graczy odinstalowało ją z powodu braku jakichkolwiek zadań do wykonania.

disney

Jako nowi kierowcy w Cars: Fast as Lightning, nie powinniście zbyt szybko wspominać o nudzie. Ogromna ilość rywali do pokonania, gadżetów do umieszczenia na wirtualnym torze oraz taktyk do wypróbowania sprawia, iż dzięki temu tytułowi bardzo łatwo zapomnieć o otaczającej rzeczywistości.

Wyścigi odbywające się w opisywanej gierce działają na prostym schemacie. Do dyspozycji mamy jedynie pedał gazu, tak więc naszym głównym zmartwieniem jest to, by puszczać go w odpowiednim momencie. Oczywiście, także umiejętne naciskanie jest potrzebne, ale w tym pomagają nam już specjalne kółeczka umieszczone na torach.

Cars: Fast as Lightning nie tylko staramy się wygrać pojedynek za pojedynkiem. Zdobywane przez nas wirtualne pieniądze umożliwiają także, a może przede wszystkim, rozbudowę naszego toru. Im więcej środków posiadamy, tym lepsze rampy oraz skocznie znajdą się na mobilnym asfalcie, a tym samym trudniej będzie naszym oponentom o odniesienie sukcesu.

disney1

Jak na bajkową produkcję, Cars: Fast as Lightning mogłoby prezentować się nieco lepiej. Z drugiej strony jednak warto mieć na uwadze, że dzięki nieco gorszej grafice gra zajmuje mniej miejsca w smartfonie, a do tego dużo szybciej się pobiera. Wszystko ma zatem swoje wady i zalety.

Czy Gameloft porzucił już ostatecznie Cars: Fast as Lightning? Mam nadzieję, że nie. Trochę mnie ta gra wciągnęła i nie chciałbym, aby za jakiś czas okazało się, że moje wszystkie starania poszły na marne. Niestety, nieco się obawiam, iż taki scenariusz jest jak najbardziej możliwy.