Cardinal Quest 2 – RPG-owy wehikuł czasu [VIDEO]

0
583

W dzisiejszych czasach producenci gier raczą nas przede wszystkim miłą dla oka grafiką, zapominając o tym, że to nie doskonały wygląd, lecz rozgrywka jest tym, co przyciąga miłośników wirtualnej zabawy. Nie wiem, czy kojarzycie studio Kongregate czy nie, ale jestem pewien, iż – podobnie jak ja – będziecie zachwyceni ich nowym, pikselowym dziełem o nazwie Cardinal Quest 2. Dlaczego? Bo przede wszystkim pozwala nam się rozerwać, natomiast nie sprawdza naszego wzroku pod względem wrażliwości na detale.

Cardinal Quest 2 to apka pikselowa do granic możliwości. Nie ujrzycie tutaj ani jednego elementu, który wygląda nowocześnie, ale będziecie mieli okazję korzystać z minimalistycznego menu głównego oraz pola rozgrywki posiadającego w zasadzie tylko to, co niezbędne do zabawy. Trzeba przyznać wprost, że na pierwszy rzut oka opisywana gierka nie robi specjalnego wrażenia. Jestem jednak pewien, że jeśli porządnie się nią zajmiecie, nie będziecie w stanie odłożyć smartfona przez dobrych kilka godzin.

Akcja produkcji rozgrywa się w bliżej nieokreślonej, bajecznej krainie. Nie występują w niej tylko i wyłącznie ludzie, lecz także inne stwory takie jak ziejące ogniem smoki czy też przerośnięte i spowalniające nas nietoperze. Jako że Cardinal Quest 2 to RPG-ek, nie muszę pisać, że to właśnie dzięki zabijaniu przeciwników jesteśmy w stanie rozwijać naszą postać.

Zadania do wykonania podzielone są w grze na akty. Te z kolei tworzone są przez zbiór kilku plansz osadzonych w różnych miejscach. Na każdej ze wspomnianych lokalizacji przychodzi nam spotkać określoną liczbę wrogów, handlarzy bronią oraz skrytek ze skarbami. Chcąc przejść do kolejnego levelu, musimy znaleźć wyjście z miejsca, w którym aktualnie przebywamy. I choć brzmi to dosyć banalnie, zdecydowanie potrafi przysporzyć nam niemałych kłopotów.

Cardinal Quest 2 do wyboru mamy jedną z sześciu postaci o różnych profesjach. Wybór początkowy nie tylko warunkuje to w jaki sposób będziemy atakować podczas naszej wirtualnej przygody, lecz wpływa de facto również na inne aspekty zabawy, dzięki czemu przejście gry każdym bohaterem jest na swój sposób nieco inne.

Sterowanie w apce zostało rozwiązane w dosyć oryginalny sposób. Zrezygnowano całkowicie z dotykowej konsolki zasłaniającej część ekranu rozgrywki, natomiast zdecydowano się na system oparty na nieustannym dotykaniu wyświetlacza. Początkowo ciężko się do tego przyzwyczaić, ale później nie powinniście na to w jakimś większym stopniu narzekać.