Car Mechanic Simulator 2014 – panie, coś mi w aucie stuka!

0
734

Chcielibyście umieć naprawiać samochody, diagnozować usterki oraz prowadzić własny warsztat? Nie pomogę Wam zebrać odpowiedniej wiedzy, kwalifikacji ani pieniędzy na rozpoczęcie działalności. Jeżeli jednak lubicie „grzebać” przy pojazdach, z pewnością będziecie zadowoleni z tego, co oferuje gra Car Mechanic Simulator 2014.

Car Mechanic Simulator 2014 umożliwia nam wcielenie się w postać właściciela warsztatu samochodowego. Choć nie mamy w grze wirtualnego przełożonego, który co chwila wydaje nam polecenia, musimy mieć na uwadze fakt, że zarobienie odpowiedniej ilości pieniędzy oraz zdobycie stałych klientów wymaga od nas zaangażowania i niemałych umiejętności.

Lista zleceń do wykonania ciągle się powiększa. Przy każdej pozycji widzimy dokładnie, ile ktoś oferuje nam pieniędzy za wykonanie danej usługi oraz jaki samochód przyjdzie nam naprawiać. Rzecz jasna, im bardziej znani jesteśmy, tym więcej ludzie są w stanie zapłacić za to, że poświęcamy im swój czas. Od początków warsztatu do ostatecznego sukcesu droga jest jednak bardzo daleka.

To, co wyróżnia Car Mechanic Simulator 2014 na tle innych podobnych gier, to przede wszystkim realizm. Przejawia się on tym, że nie dostajemy czarno na białym informacji o tym, co wymaga naszej uwagi, natomiast sami musimy każdą cześć pojazdu przejrzeć i poddać dokładnym badaniom. Bez tego ciężko jest wykonać należycie swoje zadanie, czyli otrzymać obiecaną zapłatę.

Do czego potrzebne są nam pieniądze w grze? Wirtualna gotówka ma przeróżne zastosowania, jednak w głównej mierze pozwala nam na dokupowanie lepszych części do pojazdów, za które – co raczej oczywiste – ludzie są w stanie zapłacić jeszcze więcej, niż w przypadku taniej „chińszczyzny”. Autorzy Car Mechanic Simulator 2014 przygotowali także opcję zmiany wyglądu warsztatu. Niestety, zabrakło funkcji dodawania kalendarzy z gołymi paniami, jakie spotkać można u niemal wszystkich mechaników „starej daty”.

Mobilne banknoty można w grze zdobywać nie tylko w tradycyjny sposób. Jak pewnie się domyślacie, w Car Mechanic Simulator 2014 zastosowano system mikropłatności, które umożliwiają nam szybkie wzbogacenie się, a co za tym idzie – skutecznie ułatwiają realizację naszych celów.

Oprawa graficzna zastosowana w apce nie należy do najładniejszych, z jakimi miałem do czynienia. Żaden fan motoryzacji prawdopodobnie i tak nie przejdzie obok tego tytułu obojętnie. Szczególnie, jeśli zdaje sobie sprawę z tego, jak fajnie jest „grzebać” pod maską auta.