Cannon Land – relaksująca, barwna i… wystrzałowa

0
604

Nie każdy będzie od razu zachwycony tym, co można znaleźć w Cannon Land. Jeżeli jednak zarzucicie tej grze, że nie jest barwna, wciągająca albo pomysłowa, będę w ciężkim szoku. Bo chociaż rozgrywka nie trwa tutaj bardzo długo, nie ma się jej dość, a w głowie cały czas pojawiają się myśli, że w następnej rundzie pójdzie nam znacznie lepiej, niż do tej pory.

Szczerze powiedziawszy, nie do końca jestem przekonany, co tak naprawdę jest najfajniejsze w Cannon Land. Rozgrywka polegająca na wystrzeliwaniu różnych postaci, grafika, a może spora ilość dodatków? Trudno wybrać jeden z tych elementów, jednak prawda jest taka, że w ogóle nie zmienia to faktu, iż opisywana apka to po prostu bardzo udany tytuł.

canon1

Zabawa w grze polega na biciu rekordów. Żeby uzyskać jeden punkt, musimy aktywować armatę, w której znajduje się króliczek czy też inne krąglutkie stworzenie i przenieść je do kolejnej maszyny. Jeżeli czujemy się na siłach, możemy pomijać pojedyncze punkty mapy i pokonywać w powietrzu znacznie dłuższe dystanse. Wiąże się to – co prawda – ze sporym ryzykiem, ale jednocześnie umożliwia zdobycie pokaźniejszej dawki „oczek”. Znów sprawdza się zatem stare powiedzenie, że kto nie ryzykuje, ten nie ma.

Mimo że w Cannon Land skupiamy się przede wszystkim na wirtualnych, poziomych wzgórzach, pikselowych pieniążkach oraz głównych bohaterach, warto na chwilę bliżej przyjrzeć się też grafice. I nie chodzi tu tylko o to, że jest kolorowa, urocza i przesłodka, lecz głównie o to, że nieustannie ulega zmianom. A wszystko dzięki nam.

cannon

Kupowanie za monety nowych zwierzątek pozwala nam na całkowitą zmianę środowiska gry. W zależności od tego, kim poruszamy się w danym wyzwaniu, możemy podziwiać zupełnie inne widoki, a w jednym przypadku nawet zamienić barwny, iście tęczowy, świat na  taki typowo retro, czyli czarno-biały.

Nie mogę zagwarantować, że będziecie przy tej produkcji bawić się nieustannie przez kilka godzin, ale jestem przekonany, iż granie w nią raz na jakiś czas będzie swego rodzaju terapią. Oczywiście, taką pozytywnie wpływającą na humor i zadowolenie z życia!