Candy Crush Saga – logiczna gra w świecie cukierków

12
1492

Użytkownicy Facebooka mogą grać w wiele różnego rodzaju gier. Jedną z najpopularniejszych produkcji wspomnianego portalu społecznościowego jest Candy Crush Saga. Mało kto wie jednak, że aby łączyć ze sobą kolorowe cukiereczki nie trzeba wcale uruchamiać komputera – wystarczy wejść do Google Play i pobrać za darmo odpowiednią aplikację.

Akcja gry Candy Crush Saga toczy się w świecie pełnych landrynek, czekolady i innych smakowitości. Opisywana produkcja jest niczym innym, jak kolejnym tworem z gatunku match-3. Główne zadanie gracza polega więc przede wszystkim na łączeniu ze sobą co najmniej trzech takich samych elementów. Mimo że brzmi to dość banalnie, wcale nie jest proste. Szczególnie, w późniejszych etapach, gdzie więcej miejsca na planszach zajmują przeszkody.

Candy Crush Saga oferuje setki poziomów do przejścia. Liczba ta sukcesywnie się powiększa, tak więc nie ma co bawić się w tej kwestii w dokładność. Warto natomiast wspomnieć, że plansze podzielone są na kilka światów czy też rozdziałów. Po przejściu jednego, należy kolejny odblokować. Są na to dwa, a tak naprawdę trzy, sposoby: możemy poprosić znajomych z Facebooka, zapłacić albo poczekać jak dostaniemy dostęp dzięki automatycznej dobrej wróżce.

Zgodnie z tym, co pisałem wyżej – w Candy Crush Saga w realizacji zadania przeszkadza nam wiele rozmaitych rzeczy. Są to galaretki blokujące cukierki, a także rozprzestrzeniająca się czekolada. Oczywiście, z każdą przeszkadzajką możemy sobie poradzić w normalny sposób, ale dostępny jest także wirtualny sklepik z ulepszeniami, gdzie dostępna jest nawet opcja przejścia do kolejnego etapu.

Candy Crush Saga pozwala nam śledzić postępy znajomych, a także prosić ich o dodatkowe życia. Można poradzić sobie w grze bez dostępu do Facebooka, ale jest to dość męczące, dlatego na potrzeby gry radzę założyć chociażby konto fikcyjne.

Audiowizualna oprawa gry przypadnie do gustu każdemu, kto lubi słodki klimat. Kolorowe plansze i wszystkie elementy idealnie pasują do charakteru produkcji. Dźwięki po pewnym czasie się nudzą, ale gdy gra się od czasu do czasu – nie sprawiają większych kłopotów naszym uszom.