Can You Steal It – nie każdy złodziej jest bee!

0
394

Przyjęło się w naszym społeczeństwie, że złodziej to bardzo zła osobistość, przez którą rodziny tracą swoje majątki, na które pracowali niekiedy bardzo, bardzo długo. Okazuje się jednak, iż tego typu pan (a rzadziej pani) również – podobnie jak Robin Hood – może kierować się zasadą, by zabierać bogatym i oddawać biednym. Nie wierzycie? Możecie przekonać się o tym sami. Wystarczy, że pobierzecie na swojego smartfona fajną, barwną gierkę o nazwie Can You Steal It.

Can You Steal It przychodzi nam przybrać postać wirtualnego złodzieja plądrującego domy bogatych w poszukiwaniu przedmiotów pożądanych przez mniej zamożnych. Sprawa na pierwszy rzut oka wydaje się dosyć jasna i prosta. Na ekranie ukazuje się informacja, co takiego musimy ukraść z danego miejsca, a później pozostaje nam już przejść do rzeczy. Wprawdzie sposób realizacji zadania nie jest nam narzucony w bezpośredni sposób, ale do ostatecznego sukcesu jest tylko jedna droga. I to najczęściej dość skomplikowana.

Ciężko opowiadać o poszczególnych levelach, bowiem nie chcę zdradzać Wam jakichkolwiek szczegółów. Myślę jednak, że nie popełnię śmiertelnego grzechu, jeśli powiem, że Can You Steal It daje nam okazję odwiedzać takie lokacje jak zagracone pokoje dla dzieci, gabinety pełne elektroniki oraz salony, gdzie tak naprawdę jest wszystko, co tylko możliwe.

Przy rozwiązywaniu zagadek należy wykazać się sporym sprytem. O ile pierwsze poziomy są dość łatwe do przechytrzenia, to później robi się bardzo ciężko. Dostępne są – na szczęście – podpowiedzi, które występują w postaci filmików video.

 Ciekawostką jest fakt, iż rozwiązanie levelu możemy uzyskać za obejrzenie reklamy. Uważam to za naprawdę fajny pomysł. Chciałbym, żeby większa ilość producentów decydowała się na tego typu rozwiązania. Podejrzewam jednak, że nie doczekają się tego nawet i moje prawnuki.

Co jeszcze mogę o samej grze napisać? Na pewno to, że charakteryzuje się ona bardzo oryginalną, kolorową oprawą graficzną i nie skazuje nas na słuchanie głuchej ciszy podczas zabawy, natomiast raczy nas dość szybko wpadającą w ucho muzyczką.