Can You Escape 3D – potrafisz uciec z pokoju?

0
984

Kiedyś, zamykając dziecko w pokoju, rodzice mieli pewność, że gdy za kilka godzin otworzą drzwi ich pociecha wciąż tam będzie. W dzisiejszych czasach nie jest już to tak oczywiste. Szczególnie jeśli dziecko ma smartfon z Androidem i jest w stanie pobrać na niego grę mobilną o nazwie Can You Escape 3D, która potrafi nauczyć, że w trudnych sytuacjach przydatne potrafi być dosłownie wszystko, co nasz otacza.

Akcja gry Can You Escape 3D rozgrywa się w tajemniczym domu, gdzie każdy pokój otwierany jest dzięki specjalnym kartom dostępu. W każdym etapie dostępnym w apce musimy robić wszystko, co w naszej mocy, by uwolnić się z pomieszczenia, w którym nas zamknięto. Jestem daleki od tworzenia jakichkolwiek teorii spiskowych, ale wydaje mi się, że produkcji wcielamy się w kogoś, kto został porwany przez jakiegoś miliardera i przetrzymywany jest w jego willi pełnej łazienek, sypialni i basenów.

many

Do przejścia mamy w Can You Escape 3D kilkadziesiąt leveli. Jeżeli liczycie na to, że pierwsze etapy oszczędzą Wasz mózg i nie będą zmuszały go do przełączenia się na najbardziej intensywny tryb pracy – muszę Was zmartwić. Problemy pojawiają się już od czwartego poziomu wzwyż. Łatwo jest więc tylko przez bardzo krótki okres czasu.

Choć apkę od Fun Games Mobile nazwać można logiczną, nie wszystko jest w niej zgodne z tym, co w społeczeństwie uznawane jest za normę. Czasem zdarza się, że klucz czy inne elementy potrzebne do otwarcia drzwi znaleźć można w miejscach, w których zazwyczaj chowa się coś zupełnie innego. Sukces w Can You Escape 3D są w stanie odnieść więc przede wszystkim ci, co nie myślą schematycznie i mają w sobie coś z kombinatora.

Jak to zwykle w mobilnych łamigłówkach, wygląd gry pozostawia wiele do życzenia. Wprawdzie jest ona trójwymiarowa, lecz jakość występujących w niej elementów ocenić można co najwyżej na szkolną trójkę. I to bez jakiegokolwiek plusa.

Czy warto pobrać Can You Escape 3D? Uważam, że tak, jednak tylko i wyłącznie w przypadku, gdy jesteśmy fanami tego typu gier, a przy wyborze apki nie kierujemy się w żadnym wypadku wyglądem.