My Cafe: Recipes & Stories – jak pójdzie Ci obsługa cukierni i kawiarni?

0
2475

My Cafe: Recipes & Stories to gra strategiczna, w której otrzymujemy naprawdę skomplikowaną misję: prowadzenie i rozwijanie własnej knajpy. Tym razem nie będziemy typowo kucharzyć. Skupimy się raczej na obsługiwaniu gości i opracowywaniu specjalnych receptur, by nasze cukiernicze wyroby podbijały podniebienia klientów.

Cele ewoluują wraz z naszymi postępami w grze. Na początku musimy ustawić kilka półek i już za to dostajemy wynagrodzenie, a z czasem na pochwały musimy zapracować skrupulatną obsługą klientów.

Początkowo stać nas tylko na lodówkę i ekspres. Po osiągnięciu odpowiednie levelu, w sklepie z meblami znajdujemy lady, witryny z donutami, czy kolorowe pączki.

Dość istotną kwestią w opisywanej strategii jest nawiązywanie kontaktu z klientami. Z każdym bohaterem można rozmawiać. Czasem dyplomatyczna wymiana zdań powoduje dużo lepsze zarobki. Mając na stanie jakiś produkt, możemy zaoferować go gościom w pierwszej kolejności. Oczywiście w każdej chwili mają oni prawo do samodzielnego podjęcia decyzji bez naszego udziału. Wtedy nasza rola ogranicza się do skompletowania zamówienia i podania go do stołu.

Już po kilku minutach zabawy robi się naprawdę trudno. Przepisów dochodzi dużo a my musimy spamiętać składy poszczególnych dań i napojów, by w razie konieczności je odtworzyć.

Graficznie aplikację oceniam na plus, chociaż nie mogę powiedzieć, by był to szczyt możliwości twórców 🙂