Bubble Bust – zbijanie baniek w klasycznym stylu!

0
547

Nie należę do najmłodszego pokolenia graczy, dlatego – mimo że uwielbiam nowoczesne technologie – nie wszystkie współczesne dodatki w grach uważane są przeze mnie za potrzebne. Muszę przyznać, że opisywana dzisiaj produkcja Bubble Bust to jedna z nielicznych prostych układanek, które w ostatnim czasie spełniły moje wymagania i wciągnęły mnie na dłużej niż kilka minut.

Co tu dużo mówić, w Bubble Bust gracz stoi przed zadaniem starym jak świat, a na pewno jak gry internetowe – musi zbijać kolorowe kulki i tym samym zbierać punkty, pozwalające na śrubowanie rekordów. Celem w każdej planszy jest dotarcie do złotego klucza, czyli wejściówki do kolejnych poziomów. Niestety, nie tyczy się do dosłownie wszystkich przygotowanych wyzwań, co na pewno nie jest dobrą wiadomością.

bubble

W podstawowej wersji Bubble Bust mamy do ukończenia kilkadziesiąt leveli o zróżnicowanym poziomie trudności. W menu głównym widzimy jeszcze listę wielu innych działów z levelami, ale dostanie się do nich wymaga od nas skorzystania z mikropłatności, czyli inaczej mówiąc wydawania prawdziwych pieniędzy. Nikt z nas – co oczywiste – nie lubi tego typu rozwiązań i właśnie dlatego jestem przekonany, że opisywana produkcja nie wszystkim będzie się podobać.

Pod względem graficznym nie powinniście być zawiedzeni, chociaż stuprocentowe zadowolenie także nie wydaje się prawdopodobne. Bubble Bust prezentuje się trochę tak, jak pierwsze gry internetowe. Znalezienie tutaj mniejszych lub większych niedociągnięć nie jest trudne, ale absolutnie nie przeszkadzają one w trakcie rozgrywki.

bubble1

Zabawa z podstawowym zbiorem leveli jest przednia, ale nie będę ukrywał, że skusiłem się na kilka dodatkowych poziomów i w żadnym wypadku tego nie żałuję. Już dawno nie widziałem w jednej łamigłówce tak wielu przeszkadzajek czy power-upów, które urozmaicają zbijanie baniek, a co za tym idzie – powodują, że nie mamy ochoty wyłączać apki przez co najmniej kilkadziesiąt minut.

Na pewno fani krystalicznie czystej grafiki nie znajdą w Bubble Bust niczego interesującego i raczej wyłączą ją po kilku minutach. Resztę zdecydowanie zachęcam do pobrania tej produkcji i spędzenia z nią czasu. 520 leveli czeka! 🙂