BRIK Brick Breaker – Arkanoid ciągle potrafi nieźle zabawić! [VIDEO]

0
638

Od premiery zasłużonego, a wręcz można powiedzieć legendarnego, Arkanoida minęło już kilka ładnych wiosen. Nie zmienia to jednak faktu, że gry bardzo do niego podobne wciąż potrafią bawić i dają tyle samo frajdy, co za starych dobrych czasów. Przekonać się o tym mogłem ostatnio, grając w androidową produkcję o nazwie BRIK Brick Breaker, którą można bez dwóch zdań nazwać totalnym pochłaniaczem nudnych minut. Nie macie obecnie w co „pykać” na smartfonie, a pamiętacie szał na pierwsze konsole video? W takim razie obok tego wpisu po prostu nie możecie przejść obojętnie.

Akcja opisywanej apki rozgrywa się gdzieś w dalekim kosmosie, co widać głównie po menu. Sama rozgrywa jest już bowiem raczej mało galaktyczna, podobnie zresztą jak ścieżka dźwiękowa, przypominająca – moim zdaniem – hity z wiejskiej dyskoteki, które potrafią dosłownie każdego przysporzyć o straszny ból głowy.

promo1200x627

Najważniejszym elementem BRIK Brick Breaker jest poruszająca się platforma. Naszym zadaniem jest  natomiast odbijać od wspomnianej wirtualnej belki skoczną piłeczkę, tak aby trafiła, a zarazem zniszczyła, co najmniej jedną konstrukcję danego poziomu. O ile na piewszych levelach, przeszkody nie są zbyt trudne do rozwalenia, to już w późniejszych etapach zaczynają sprawiać coraz więcej kłopotów.

Autorzy produkcji przygotowali dla nas co najmniej 70 plansz do przejścia. Etapy rozmieszczone są na różnych planetach, co dodaje grze odpowiedniego klimatu i sprawia, że zabawa wydaje się dużo mniej monotonna. Warto przy tym dodać, że levele stworzone są w taki sposób, by dawały graczowi możliwość podziwiania różnych kształtów, na przykład, rakiet, kwiatków i tym podobnych. Według mnie, jest to naprawdę fajne rozwiązanie.

b

Podczas zabawy w BRIK Brick Breaker możemy zdobywać przeróżne power-upy ułatwiające nam wykonanie zadania. Wprawdzie ulepszaczy nie ma zbyt wiele, ale spełniają swoją rolę w idealny sposób. Dla tych, co nie mają ochoty się o tym przekonać przygotowano ciekawą funkcję wyłączającą wszelkie dodatki.

Świeża odmiana Arkanoida już przy pierwszym spotkaniu ukradła mi z życia ponad pół godziny. Jestem pewien, że wrócę do niej jeszcze nieraz i będę się znakomicie bawił. Jedyną rzeczą, która trochę mnie od tej gry odstrasza jest sterowanie, które – szczególnie na urządzeniach z małymi wyświetlaczami – jest piekielnie niewygodne.