Bright Weather – brrrr, jak zimno!

0
726

Nie ma co się oszukiwać – latem posiadanie aplikacji pogodowej absolutnie mija się z celem, bowiem niemal każdego dnia temperatura przekracza dwadzieścia stopni, a i opady nie występują stosunkowo często. Sytuacja zmienia się już z końcem września. A to dlatego, że wraz rozwojem jesieni, warunki za oknem potrafią płatać nam coraz większe figle. Jeżeli więc nie lubicie marznąć na przystankach, zdecydowanie warto zaopatrzyć się w coś w rodzaju programu Bright Weather, który miałem okazję testować przez ostatnich kilka dni.

Nie we wszystkich aplikacjach zwraca się uwagę na wygląd. Te, które przedstawiają nam pogodę zdecydowanie jednak powinny charakteryzować się nie tylko wysoką sprawdzalnością zawartych informacji, lecz również ładną dla oka szatą graficzną. Bright Weather jak najbardziej zaliczyć można do dobrze prezentujących się tytułów. Rozmazane tło oraz wykresy pogodowe wyglądają bardzo ciekawie i na pewno na swój sposób oryginalnie, co wyraźnie widać na przedstawionym poniżej screenie.

Poza szatą graficzną na pewno nie można w opisywanym programie narzekać na funkcjonalność. Interfejs Bright Weather jest przejrzysty i bardzo przemyślany. Trzy zakładki, w których prezentuje się nam zupełnie inne dane, spisują się w praktyce naprawdę dobrze i nie można mieć do tego jakichkolwiek zastrzeżeń.

Jakie dane podaje nam apka? Poza aktualną sytuacją pogodową w mieście, w którym aktualnie przebywamy (oraz innych przez nas wybranych), otrzymujemy też informacje na temat tego, ile wynosi temperatura za oknem oraz jak w ciągu dnia będzie zmieniała się sytuacja. Fajnie, że zdecydowano się też na zawarcie danych o sile wiatru i wschodach oraz zachodach słońca, co – wbrew pozorom – potrafi się czasem przydać.

Bright Weather posiada wbudowaną apkę do robienia zdjęć. Umieszczona jest ona w górnej części ekranu. Wystarczy dotknąć odpowiedniej ikonki, a następnie cyknąć fotkę i już się jest posiadaczem obrazka z umieszczonym na dole okienkiem z pogodą, jaka panowała w trakcie uwiecznionej chwili. Niestety, nie można zmieniać widgetu, a to spora wada.

Zgodnie z naszym życzeniem, program informuje nas o pogodzie w wybranych przez nas momentach tygodnia. Możemy ustalić, by dawał nam znać o szóstej rano w każdy dzień roboczy oraz o dwunastej w weekendy. Moim zdaniem, jest to bardzo fajna i praktyczna opcja.