Brickies – modernistyczne podejście do zasłużonego Arkanoida

0
530

Arkanoid, niczym Snake, pozostaje nieśmiertelny. Cały czas powstają nowe gry bazujące na jego ogólnych zasadach i – co najważniejsze – bawią niemal identycznie, jak oryginał. Jeżeli zgadzacie się ze mną, prawdopodobnie nie trzeba będzie Was zbyt długo namawiać do wypróbowania nowej gierki Noodlecake Studios zatytułowanej Brickies.

Produkcja z tego wpisu nie wygląda tak samo jak inne, bardzo do niej podobne. Przede wszystkim trzeba pochwalić twórców Brickies za stworzenie kolorowego, a jednocześnie wyjątkowo minimalistycznego i nowoczesnego, interfejsu, który obsługuje się wyjątkowo dobrze i nie sprawia najmniejszych problemów w kwestii technicznej.

bricks

Czym Brickies różni się od klasycznego Arkanoida? Po pierwsze, nie uderzamy tutaj w barwne, bezimienne elementy, lecz zupełnie żywe (oczywiście, w wirtualnym tego słowa znaczeniu) kwadraciki, prostokąty i tak dalej. Po drugie, trzeba podkreślić fakt, że nie mamy do wykorzystania jedynie jednej platformy, ale aż dwie. Oczywiście, nie stoją one obok siebie, natomiast jedna pilnuje porządku na dole ekranu, a druga – na górze.

Twórcy opisywanej gry przygotowali dla nas dwa rodzaje zabawy. Jeden z nich zawiera ogromną ilość poziomów do ukończenia, gdzie liczy się szybkość wykonywania zadań, a drugi to rozgrywka Endless, czyli taka, w której bijemy rekordy i gramy tak długo, na ile tylko pozwoli nam czas i samozaparcie.

Widziałem już różne odmiany Arkanoida na smartfony, dlatego miałem powody ku temu, by obawiać się nieco o system sterowania w Brickies. Na szczęście, dzieło Noodlecake Studios pod tym względem również okazało się świetne. Zrezygnowano z akcelerometru i zdecydowano się na klasyczne ruchy palcem. Moim zdaniem, to najlepsze z możliwych rozwiązań.

bricks1

Nie brakuje w apce ani achievementsów do wykonania, ani też wyników do pobicia. Inaczej mówiąc, nikt z Was w Brickies nie powinien się nudzić. Warto przy tym dodać, że pomysłodawcy zrezygnowali z limitów żyć i tym podobnych „wynalazków”. Można śmiało więc powiedzieć, że nic nas tutaj nie ogranicza. No, może poza własnymi umiejętnościami.

Aha, na koniec jeszcze jedno – Brickies to gra w pełni darmowa. Nie mamy tutaj nawet mikropłatności, co w dzisiejszych czasach jest prawdziwą rzadkością.