Brave John – najbardziej sielankowe RPG na świecie

0
564

Dlaczego tak wiele osób lubi grać w RPG? Bo są to produkcje, które strasznie wciągają, pozwalają nam przeżywać emocje i prawie w ogóle nie dają się nudzić. Chciałbym, żeby gra o nazwie Brave John obudziła we mnie wojownika, ale absolutnie tak się nie stało. Zamiast tego mam ochotę sobie ziewnąć i położyć się spać. Dosłownie.

Historia rozpoczynająca naszą przygodę w Brave John nie wydaje się być wyjątkowo nudna. Mówi nam o portalu, z którego wychodzą najróżniejsze stwory oraz o wiosce, które została zniszczona przez złoczyńców. Oczywiście, w fabule znalazło się też miejsce dla tytułowego Johna. Jest to dzielny wojownik, który postanawia nauczyć się walki wręcz i stawić czoła wszystkim odpowiedzialnym za zniszczenie jego domu. Przykro mi to mówić, ale to, co dzieje się potem nie jest już w ogóle ciekawe.

brave1

Produkcja została podzielona na odcinki. Aby ukończyć którykolwiek z nich, musimy dotrzeć od początku etapu do samego końca. Jak pewnie zdajecie sobie z tego sprawę, po drodze przyjdzie nam spotkać całą masę oponentów, a nagrodami będą przede wszystkim monety oraz punkty doświadczenia.

System walki na papierze nie wydaje się zbyt interesujący i trudno mi przedstawić argumenty, które mogłyby Was przekonać, że jest inaczej.Pisząc najprościej, jak to tylko możliwe, w Brave John bohater przemierza z jednej części ekranu do drugiej i samoczynnie uderza mieczem każdego, kto na to zasłużył. My – jako gracze – musimy tylko raz na jakiś czas użyć ataku specjalnego, pogadać z jakimś NPC albo wykorzystać miksturkę życia.

brave

Użytkownicy Google Play mają za złe twórcom Brave John za to, że nie stworzyli w pełni darmowej produkcji. Owszem, na pewno nie jest to zaleta. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w opisie gry znajduje się informacja, iż tylko dwanaście plansz dostępnych jest bezpłatnie. Resztę musimy sobie dokupić.

Gra z tego wpisu prezentuje się przyzwoicie, ale jestem przekonany, że nie znajdzie uznania u większości z Was. Powód? Tylko jeden – nudna, naprawdę nudna, rozgrywka, która wydaje się być stworzona dla dzieci, a nie poważnych graczy.