Brainsss – mamusiu, czy dziś na obiad znów będą móżdżki?

0
567

Jeżeli preferujecie jedzenie zbliżone do tego, jakie jadł bohater książek Harrisa, Hannibal Lecter, na pewno bylibyście znakomitymi zombiakami. Zanim jednak postanowicie dać się ugryźć jakiemuś umarlakowi, pobierzcie na telefon produkcję Brainsss i posmakujcie (dosłownie) w prawdziwym, zombiakowym życiu!

Gra Brainsss jest zupełnie inna od innych, w których bohaterami głównymi są zombie. Powód pierwszy – umarlaki nie są tutaj naszymi wrogami, natomiast staramy się im pomóc. Jeżeli to jeszcze Was nie przekonuje, musicie wiedzieć, że w tym przypadku nie będziecie korzystać z broni ani innych militarnych rozwiązań. Jedynym narzędziem zabijania będą zęby głównych bohaterów oraz… Wasze wrodzone cwaniactwo.

Twórcy opisywanej produkcji przygotowali dla nas dwa tryby zabawy. Niestety, na wstępie muszę Was troszkę zmartwić: mimo że wspomniane rodzaje rozgrywki są nieco inne, mamy w nich do czynienia z takimi samymi planszami. Niekoniecznie musi być to wielka wada, ale nazwanie tego zaletą chyba byłoby nie na miejscu.

Pokrótce, głównym celem w Brainsss jest zarażanie wirusem zombie wszystkich ludzi znajdujących się na poszczególnej planszy. Sojuszników mamy na starcie raz więcej, raz mniej, ale najważniejsze jest to, by na końcu nie było w zasięgu wzroku ani jednego przeciwnika. Proste do zrozumienia? No, pewnie! Śmiem twierdzić, że to właśnie dlatego gra z tego wpisu spodobała się już tak wielu osobom.

Czas przejść do konkretów. W trybie zabawy strategicznej możemy kierować wybranymi jednostkami z grupy sojuszników, rozdzielać je i przydzielać do innych zadań. Podstawowa rozgrywka nam to uniemożliwia, dlatego zdecydowanie trudniej w niej o dobry wynik czasowy i notę końcową wynoszącą trzy gwiazdki. Oczywiście, żeby nieco ułatwić sprawę, przygotowano dla nas kilka fajnych dodatków. Są nimi – a jakżeby inaczej – nowi bohaterowie o lepszych umiejętnościach specjalnych. Zaskoczeni? Prawdopodobnie, nie.

Brainsss to w teorii całkiem prosta gierka, ale na pewno zajdzie za skórę wielu z Was. Nie mogę napisać złego słowa ani o grafice zastosowanej w tej produkcji, ani też o dźwiękach. Spodobało mi się także to, że nie znalazło się miejsce dla wielu mikropłatności, a raz na jakiś czas możemy umilić sobie grę… przeglądając krótkie, mobilne komiksy.