Brain Wars – wojna mózgowców [VIDEO]

0
724

Mózg każdego człowieka ma ogromne możliwości. Żeby jednak się o tym przekonać, najpierw trzeba go w odpowiedni sposób przygotować, a następnie systematycznie pracować nad udoskonalaniem swoich umiejętności. Jeżeli chcielibyście zrobić coś, co pomogłoby Wam lepiej przyswajać wiedzę, zadbać o koncentrację, a do tego lubicie spędzać czas, walcząc z innymi, zachęcam Was do wypróbowania świeżego projektu o nazwie Brain Wars.

Brain Wars to darmowa produkcja, dzięki której każdy posiadacz smartfona może ćwiczyć swój mózg i przyglądać się swoim postępom pracy. I mimo że dostępne w niej gry wydają się proste jak drut, świetnie potrafią pokazać, że nawet przy mało skomplikowanych wyzwaniach musimy być ciągle skoncentrowani.

Nasza przygoda z opisywaną aplikacją zaczyna się od założenia w niej konta. Możemy zrobić to na kilka sposobów. Oczywiście, rekomenduje się logowanie poprzez Facebooka. Dzięki temu nie musimy podawać żadnych swoich danych, bo wszystko – łącznie z listą znajomych – zostanie importowane automatycznie. Jeśli nie mamy „Fejsa” (albo nie chcemy go podawać), możemy po prostu wymyślić swój nick i rozpocząć zabawę.

Ekran główny Brain Wars wyświetla nieco informacji na nasz temat. Przede wszystkim przedstawia wykres, w którym widzimy aktualną kondycję naszego mózgu oraz daje okazję do przekonania się, ile punktów udało nam się do tej pory zebrać i jakie miejsce w rankingu to przyniosło. Jeżeli dobrze się rozejrzymy, wśród dostępnych elementów znajdziemy też rządek małych serduszek. Symbolizują one dostępne życia, a to znowu oznacza, że w grze nie możemy non-stop grać, gdyż jedna rozgrywka to utrata serca, którego regeneracja trwa około piętnastu minut.

Ciężko napisać o wszystkich wyzwaniach, jakie przygotowano dla nas w apce. Czasem przychodzi nam w niej wstawiać matematyczne symbole, a czasem wystarczy po prostu sprawne i prawidłowe liczenie od czterech do jednego i na odwrót. Żeby nie było zbyt prosto, warto wspomnieć, że każda rozgrywka jest na czas. No i – jak wiadomo – walczymy w niej nie tylko z samym sobą czy komputerem, lecz realnym graczem.

Autorzy  Brain Wars nie mogli się powstrzymać i chociaż udostępnili grę za darmo, umieścili w niej sporo mikropłatności. Co prawda, nie trzeba z nich korzystać, aby mieć dostęp do wszystkich opcji, jednak osoby wydające na wirtualne gadżety prawdziwą kasę mają tutaj łatwiej osiągnąć sukces.