Brain Dots – dwie kulki, które potrafią przeciążyć mózg

0
681

Ludzki mózg jest na tyle potężnym narzędziem, że przeciążenie go jest niezwykle trudną sprawą. Zazwyczaj łatwiej o to z grubą książką na kolanach, ale ostatnio odkryłem, że nie tylko. Jeżeli przeczytacie o tym, co takiego oferuje gierka Brain Dots, prawdopodobnie Wasz umysł zrobi wszystko, byście do niej nie zajrzeli. W końcu nic ani nikt nie lubi się przesadnie męczyć, prawda?

Brain Dots, jak przystało na solidną łamigłówkę, charakteryzuje się zasadami łatwymi do wytłumaczenia. Najistotniejszą rolę odgrywają tutaj dwie piłeczki w kolorze niebieskim i różowym, które są w sobie strasznie zakochane, jednak złośliwy los postanowił je rozdzielić. Czy trzeba jeszcze pisać o tym, że nasze zadanie polega tutaj na zorganizowaniu warunków do spotkania dwóch nieszczęśliwych „istotek”? Myślę, że nie.

brain

Gierka podzielona jest na rozdziały, w których czekają nas plansze o różnej konstrukcji i poziomie trudności. Oczywiście, najłatwiejsze zadania zawsze znajdują się na samym początku i to one mają nas w stu procentach przygotować do nieco bardziej wymagających wyzwań. Jeżeli w pewnym momencie utknięcie i nie będziecie za bardzo wiedzieli, co zrobić – nie martwcie się, system podpowiedzi jest w Brain Dots dostępny, choć korzystanie z niego nie jest możliwe bez odpowiedniej ilości pieniążków.

W opisywanej produkcji sami decydujemy o tym, jak ma wyglądać dany level. Oczywiście, znajdują się elementy, jakich nie można usunąć, ale modyfikacja jest już jak najbardziej możliwa. A wszystko to dzięki zaczarowanemu ołówkowi. Zmienia on narysowane przez nas kształty w trwałe części planszy, po których może chodzić zarówno różowa, jak i niebieska kuleczka.

Brain Dots jest minimalistyczne do potęgi. Mamy tutaj jedynie jeden tryb rozgrywki, a podczas zabawy towarzyszy nam zawsze ta sama, skoczna i wpadająca w ucho muzyczka. Wiadomo, że mogłoby być w tej kwestii znacznie lepiej. Nie zmienia to jednak faktu, że w dzieło studia Translimit gra się bardzo, bardzo dobrze.

Uprzedzam pytania – nie mamy w Brain Dots do czynienia z limitami żyć. W moim przypadku nie było też problemów z samoistnym wyłączaniem się czy zawieszaniem produkcji, na co narzeka bardzo wielu użytkowników Google Play.