Bounce – kolejna „prościzna”, która wciągnie Was bez końca!

0
489

Studio Ketchapp i stworzona przez nich gierka Bounce to dla mnie najlepszy przykład potwierdzający, że można zrobić coś fajnego w prosty i przyjazny dla gracza sposób. Ostrzegam już teraz, iż w opisywanej gierce nie będziecie mieli do czynienia z bonusami i masą plansz, ale i tak jestem przekonany, że prędko jej nie odinstalujecie.

Jeżeli byliście kiedyś w posiadaniu starszego modelu Nokii, na pewno nazwa Bounce skojarzy Wam się ze skaczącą, wirtualną piłeczką. Co prawda, ta w tej produkcji nie jest cały czas czerwona, jednak jej właściwości są takie same, jak wiekowej koleżanki po fachu. Innymi słowy – w opisywanej produkcji również chodzi o odbijanie się od platform i zdobywanie punktów.

bounce1

Bounce oferuje niekończącą się rozgrywkę, a więc nie mamy tu do czynienia z wieloma planszami podzielonymi na różne strefy czy też rozdziały. Każda na nowo uruchomienia zabawa to próba pobicia ustalonego przez nas rekordu. Ciekawostką jest fakt, iż tym razem nie chodzi bezpośrednio o jak najdłuższe „kicanie” po planszy, lecz o… niszczenie zielonych elementów, za które otrzymuje się punkciki.

Sterowanie jest proste do bólu. Lewa cześć odpowiada za ruchy w lewą stronę, a prawa za prawą. Niby wszystko jest proste, ale osiągnięcie dobrego rezultatu to wcale nie taka łatwa sprawa. Szczególnie, że wyzwania czekające na nas w apce generowane są losowo, czyli nie zawsze mamy do czynienia z tymi samymi przeszkodami wyświetlającymi się w identycznej kolejności.

bounce

Bounce występują trzy rodzaje przeszkód. Te oznaczone kolorem czarnym są nie do ruszenia, a więc są zwyczajnymi platformami. Żółte spadają na piłeczkę, natomiast czerwone… no, ich po prostu radzę nie dotykać, gdyż takie „spotkanie” kończy się zazwyczaj więcej niż nieprzyjemnie.

Studio Ketchapp przyzwyczaiło graczy do ładnej, minimalistycznej grafiki i w przypadku Bounce zdecydowanie w tej kwestii nie zawiodło. Owszem, można czepiać się tego, że na dole ekranu nie powinien wyświetlać się szary pasek z guzikami, ale ciężko stwierdzić, czy przezroczyste przyciski faktycznie są lepszym, a co za tym idzie wygodniejszym i skuteczniejszym, rozwiązaniem.