Boomerang Make & Race – buduj pojazdy i ścigaj się ze Scoobym-Doo!

0
1386

Jeżeli nie domyślacie się, czego można się spodziewać po Boomerang Make & Race, wystarczy, byście zobaczyli, kto stoi za stworzeniem tej produkcji. Cartoon Network od wielu, wielu lat dostarcza dzieciakom z całego świata kreskówki, a więc wystarczy chwilę pogłówkować, by dojść do wniosku, że w grze łatwo o spotkanie bohaterów z wielu popularnych bajek. A co takiego przychodzi nam z nimi robić? No, jak to co – ścigać się!

W nazwie gry nie bez powodu występuje słówko „make”, które w wolnym tłumaczeniu oznacza „tworzyć”. W Boomerang Make & Race  mamy do czynienia nie tylko z wyścigami pojazdów, lecz również fajnym, pomysłowym kreatorem, pozwalającym nam na przygotowanie takiego auta, jakie tylko nam się wymarzy.

Niestety, mimo sentymentu do produkcji Cartoon Network, nie mogę o wszystkim napisać tu w miarę pozytywnie. Głównie nie jestem zadowolony z ilości kierowców do wyboru, których spodziewałem się znaczenie więcej. Spodobało mi się natomiast to, że oddaje się nam do dyspozycji kilka slotów na bohaterów. Dzięki temu możemy stworzyć sobie kilka duetów albo też dzielić się grą z członkami swojej rodzinki.

Dział przygotowany z myślą o tworzeniu samochodów nie jest wyjątkowo rozbudowany, ale z pewnością będzie w stanie zadowolić najmłodszych użytkowników smartfonów. Warto przy tym podkreślić, że każde auto „pieści się” samemu, a więc nikt nie montuje za nas kół oraz niczego nie maluje. Jakie daje nam to możliwości? Myślę, że znalezienie odpowiedzi na to pytanie nie powinno sprawić Wam kłopotów.

Jeżeli chodzi o sam wyścig, jest on dostępny w trzech wariantach: łatwym, średnim i trudnym. W zasadzie różnica polega na tym, że im bardziej wymagający pojedynek wybierzemy, tym więcej rywali będzie czyhało na pierwsze miejsce, a na drodze będzie można spotkać znacznie więcej pułapek w postaci rozlanego oleju i tak dalej.

W przypadku Boomerang Make & Race nie możecie spodziewać się trójwymiarowej grafiki rodem z Mario Kart i jemu podobnych. Z racji tego, że opisywana gierka jest darmowa, wszystko, na co ją stać, to widok „z góry” na wszystkie pojazdy i rozgrywka, w której zmieniamy jedynie pasy ruchu, a prędkość zależy od tego, na ile przeszkadzajek wpadniemy. Oczywiście, nie jest to idealne rozwiązanie. Pamiętajmy jednak, że w apkach dla dzieci nie zawsze chodzi o piękny wygląd.