Boom Dots – gotowi na strzelanie do… kropek?

0
599

Boom Dots to gra mobilna jedyna w swoim rodzaju. Bo w większości strzelanek celuje się w wirtualnych ludzi, zombie albo potwory, natomiast tutaj przychodzi nam zabijać… kropki. Czy jest to faktycznie rozgrywka, która zasługuje na uwagę? Jeśli o mnie chodzi, uważam, że zdecydowanie tak!

Produkcja Boom Dots jest przede wszystkim minimalistyczna. Nie ma tu miejsca na fikuśne elementy graficzne czy wymyślne efekty dźwiękowe. Wszystko sprowadza się do robienia tego samego, chociaż dzięki pewnym dodatkom zabawa jest urozmaicona. Pozwólcie jednak, że o tym napiszę więcej za chwilę.

boom1

Boom Dots naszym zadaniem jest celowanie kulką w kulkę. Ta, która jest przez nas kierowana rusza się jedynie do przodu, natomiast cele potrafią przemieszczać się w poziomie i robią to z różną prędkością. Jeżeli nie uda nam się w porę uaktywnić piłeczki, zmuszeni jesteśmy pogodzić się z porażką i rozpocząć zabawę od początku. Cóż, wiele to to z pewnością nie jest, ale ja bawiłem się świetnie!

Efektywne działania nie są punktowane tak samo. Im szybciej dobijemy swojego przeciwnika, tym więcej „oczek” zdobywamy. Niestety, zaliczenie perfekcyjnego uderzenia nie jest łatwe, dlatego na początku raczej będziecie musieli zadowolić się jednopunktowymi nagrodami.

boomdots

Śrubowanie rekordów czy zdobywanie achievementsów zsynchronizowanych z Google Play Games to żadna nowość. Na szczęście, w Boom Dots przygotowano też bardzo fajny system misji specjalnych. Ukończenie ich pozwala na odblokowywanie nowych motywów do rozgrywki. Zaliczając dziesięć kropki zamieniają się w pierścienie i tak dalej, i tak dalej. Za dużo zdradzać nie będę, bo nie zamierzam psuć niespodzianki.

Kiedy zobaczyłem Boom Dots  w gronie najlepszych gier mijającego roku byłem nieco zszokowany. Teraz jednak wiem, że ludzie stojący za moderacją Google Play wiedzą, co robią. Opisywana gra jest jak najbardziej godna polecenia i można powiedzieć, iż oferowana w niej rozgrywka potrafi zabawić lepiej, niż większość jej konkurentek. A jakby tego było mało – nie ma w niej żadnych limitów, można grać do woli!