Boom Beach – wyspiarska wojna

0
865

Boom Beach to gra strategiczna nieco inna od pozostałych. Nie mamy w niej okazji do rozbudowywania wirtualnego miasteczka, natomiast naszym zadaniem jest dbanie o bazę wojskową, atakowanie rywali i wspinanie się po szczeblach kariery mundurowego. Jeżeli samo zarządzanie to dla Was za mało, na pewno w opisywanej produkcji znajdziecie wszystko, czego szukacie.

Boom Beach wcielamy się w postać dowódcy pewnych sił zbrojnych, które mają za zadanie walczyć z jednostkami należącymi do wrogiego dla nas państwa. Rozgrywka toczy się tutaj na wirtualnych wyspach. Jedna z nich jest naszą bazą, a pozostałe to miejsca nieprzyjaciół, które należy atakować albo po prostu kontrolować w taki sposób, aby nie zagroziły nam oraz naszym podopiecznym.

boom

Wirtualną walutą są w grze nie tylko złote pieniążki, lecz także drewniane belki oraz fioletowe diamenty. Jeżeli chcemy jakąś miejscówkę zmodyfikować albo po prostu poczuliśmy potrzebę zbudowania czegoś nowego, przydaje się głównie wszystko poza ostatnimi błyskotkami. Te służą głównie do przyspieszania etapów budowy albo zastępowania jakichś środków.

O ile zdobywanie pieniążków czy też drewna przychodzi w dosyć naturalny sposób, to już z diamentami jest większy problem. Możemy albo kupić je za prawdziwą kasę, albo liczyć na to, że znajdziemy jakieś na szerokim morzu, które pokonujemy specjalnymi transportowcami. Mikropłatności w tego typu grach nie są żadną nowością, tak więc myślę, że nie ma sensu w tej kwestii dłużej się rozpisywać.

boom1

Boom Beach musimy dbać zarówno o ofensywę, jak i defensywę naszych oddziałów. Jeżeli zdecydujemy się poświęcać wszystko na modyfikację bazy, będziemy w stanie się bronić, jednak nie będziemy w ogóle się rozwijać. Samo atakowanie lokalizacji wrogów także nic nie daje, ponieważ jedna szarża w naszym kierunku może całkowicie zniweczyć wszystkie nasze dotychczasowe starania.

Produkcja studia Supercell pozwala nam na budowanie przeróżnych elementów – począwszy od wieżyczek dla snajperów, a kończąc na wspomnianych już statkach dla żołnierzy. Oczywiście, dostępna jest tu także opcja rekrutowania nowych postaci, bez której ciężko jest wyobrazić sobie stworzenie solidnej i dobrze funkcjonującej armii.

Boom Beach  umożliwia nam zarówno grę z innymi graczami, jak i rywalizację z komputerem. Niestety, w przypadku tej pierwszej bardzo ważną rolę odgrywają pieniądze. Moim skromnym zdaniem, bez wyłożenia prawdziwych środków ciężko jest tutaj cokolwiek osiągnąć. Po raz kolejny powtórzę – tak być nie powinno!