Bomber Friends – podkładaj bomby pod… kolegów [VIDEO]

0
1280

Kto ani razu nie miał okazji zagrać w oryginalnego Bombermana albo też jedną z jego podróbek, na pewno nie może nazwać się miłośnikiem gier. Mimo że zabawa polegająca na podkładaniu bomb pod wirtualne, czerwone mury jest stara jak świat, cały czas potrafi sprawić wiele frajdy. Jeżeli nie wierzycie, przekonajcie się o tym sami. Najlepszym dowodem na potwierdzenie mojej tezy jest mobilna produkcja Bomber Friends, która jakiś czas temu pojawiła się w moim smartfonie i do dzisiaj zajmuje w nim honorowe miejsce.

Mimo że miałem już okazję grać w wiele Bombermanów dostępnych w Google Play, dopiero Bomber Friends sprawił, że  znów mogłem poczuć się jak kilkulatek siedzący przed starym, telewizorem z wielkim „tyłem” i szczerzący zęby do konsoli na „dyskietki”. I choć prawdopodobnie moja sympatia do opisywanego tytułu zabiła nieco mój obiektywizm, z czystym sumieniem mogę już teraz napisać Wam, że produkcja studia Hyperkani pozbawiona jest większych minusów. Nie wyświetlają się w niej nachalne reklamy, a sterowanie oraz grafika spisują się bardzo dobrze.

Rozgrywka w Bomber Friends nastawiona jest na tryb wieloosobowy. Właśnie dlatego bez względu na to czy gramy w pojedynkę, czy też decydujemy się na grę sieciową, zawsze na planszy przychodzi nam rywalizować z trzema przeciwnikami. Oczywiście, w przypadku zabawy Single Player, która nazwana jest tutaj po prostu treningiem, nasze starania wymierzone są przeciwko komputerowym rywalom, a nie tym prawdziwym.

Na czym dokładnie polega zabawa w opisywanej grze? Myślę, że na to pytanie jesteście w stanie odpowiedzieć sobie sami. Do walki zawsze staje czterech graczy, a zwycięzcą zostaje ten, który najdłużej przetrwa w danym labiryncie. Jak domyślić się nietrudno, to przede wszystkim gracze sami są dla siebie przeszkodami do realizacji celu.

Do dyspozycji oddano nam kilkanaście power-upów. Dzięki tarczom ochronnym, przyspieszeniu czy też ognistym bombom rywalizacja nie jest monotonna i zdecydowanie świetnie zabija nudę. Warto w tym przypadku wspomnieć też o systemie poziomów doświadczenia. Podejrzewam, że to właśnie on będzie głównym powodem, dla jakiego nie zdecydujecie na odinstalowanie Bomber Friends.

Na koniec chciałbym Was uprzedzić, że nie zawsze w Bomber Friends łatwo jest znaleźć osoby chętne do walki. Na szczęście, zdarza się to głównie w godzinach nocnych albo porannych.