BoBo World – kosmici walczą z… kaktusami

0
617

Można sobie ziewać, grając w kolejną z kolei strategię, strzelankę albo łamigłówkę, jednak kiedy dostaje się do ręki platformówkę, zazwyczaj jest ona w stanie zabawić nas przez dłużej niż parę minut. Przykładów potwierdzających moją teorię mógłbym przytoczyć wiele, a wśród z nich z pewnością znalazłoby się miejsce dla mobilnej produkcji BoBo World.

Historia, jaka towarzyszy bohaterom BoBo World, nie należy do specjalnie wyszukanych. Wszystko zaczyna się od pewnego żółtego kosmity, który postanawia wyruszyć w podróż swoim statkiem w poszukiwaniu przyjaciół. Lądowanie tym razem nie odbywa się jednak na Ziemi, lecz zupełnie innym obiekcie, w którym to nie wyszkoleni żołnierze, lecz kaktusy (i ich sprzymierzeńcy) starają się pokrzyżować plany obcej cywilizacji.

eas

Znajomi sympatycznego stworzonka z gry BoBo World to maciupkie istoty zamknięte w czymś w rodzaju przezroczystej skorupki jajka. W każdej przygotowanej dla nas planszy znajdują się trzy tego typu elementy, które musimy za wszelką cenę znaleźć. To jednak jeszcze nie wszystko, bowiem z poszczególnymi levelami wiążą się też misje poboczne. A te prawie zawsze wymagają od nas czegoś innego – zabicia przeciwników, zebrania podanej liczby monet i tak dalej, i tak dalej.

Wirtualną walutą w produkcji studia DIVMOB są nie tylko wspomniane przeze mnie pieniądze, lecz również rozsiane po platformach cząsteczki energii. Jeżeli chcemy, możemy wykorzystywać je do walki z oponentami, jednak przydają się one głównie do kupowania różnych power-upów. Sklepik z gadżetami dostępny w BoBo World zawiera, między innymi, moc wysokiego skoku oraz ponadprzeciętnej szybkości. O tym, że są to przydatne rzeczy, pisać raczej nikomu nie trzeba, bo jest to dosyć oczywiste.

Rozgrywka w grze podzielona jest na pięć rozdziałów, które w tym przypadku występują jako planety. Niestety, liczba plansz na kolana nie powala. Szczególnie, że drugi obiekt jest taki specjalny, świąteczny, natomiast ostatnie dwa… wciąż są w budowie, czyli póki co nie możemy się do nich dostać.

Sterowanie w BoBo World polega na wykorzystywaniu przycisków dotykowych, z których dwa pozwalają na wybór kierunku chodu, a pozostałe służą do działania, czyli inaczej mówiąc – skakania oraz strzelania.

Mimo że opisywany tytuł jest dosyć prosty, nie mam wątpliwości, że Wam się spodoba. Interfejs jest dobrze dopracowany i kolorowy, plansze prezentują się rewelacyjnie, a dźwięki, choć mało zróżnicowane, nie mają tendencji do psucia nam humoru.