Blocky Roads – kwadratowo-pikselowa samochodówka

0
513

Gier w stylu Minecrafta powstało w ostatnim czasie bardzo wiele. Większość z nich to zręcznościówki, w których robi się niemal to samo, co w hicie Mojanga. Większość, bo nie wszystkie. Na przykład także osadzona w kwadratowo-pikselowym świecie gra Blocky Roads to nic innego jak kolejny przedstawiciel samochodówek.

Blocky Roads dostajemy okazję wcielenia się w postać podobną do Steve’a z Minecrafta i zasiadamy za kierownicą kwadratowego samochodu. Naszym zadaniem jest dojechać w jednym kawałku z jednej strony trasy do drugiej. Każdy z poziomów jest niezwykle pagórkowatym i pełnym różnych niespodzianek terenem. Mimo swojego dość prostego wyglądu, gra jest wymagająca.

blocky

Rozgrywka opiera się na operowaniu pojazdem w taki sposób, by ten nie wywrócił się „do góry nogami”. Tak jak pisałem, sprawa prosta nie jest. Przede wszystkim ze względu na konstrukcję przygotowanych w grze tras, a także limit paliwa, który zmusza nas do w miarę szybkiego pokonywania określonej drogi.

Blocky Roads jest nieco inaczej, niż w innych grach. Tutaj przejście jednego levelu nie jest jednoznaczne z odblokowaniem drugiego. Aby otrzymać nową planszę, trzeba za nią zapłacić wirtualnymi pieniędzmi zebranymi w trakcie jazdy. Niekiedy zdarza się, że musimy jedną, konkretną trasę pokonywać kilka razy, by dostać się do kolejnej.

blocky1

Aby poza wyglądem Blocky Roads przypominało nieco Minecrafta, od czasu do czasu otrzymuje się w grze bonusy, dzięki którym możemy ulepszać farmę głównego bohatera. Nie brakuje też, oczywiście, opcji pozwalającej na kupowanie nowych samochodów.

Jak wygląda Blocky Roads najlepiej widać na screenach. Oprawa wizualna gry jest żywią kopią wspomnianego już kilka razy Minecrafta. Czy to dobrze, czy nie – oceńcie według własnych upodobań.


logo-app
Blocky Roads
Crescent Moon Games
0   
qrcode-app