Blocky Raider – kwadratowy Indiana Jones

0
541

Crossy Road to gra, którą zapewne pokochało wielu z Was. Niestety, takie przysłowiowe pięciominutówki mają to do siebie, że bardzo szybko się nudzą, a człowiek zmuszony jest poszukać jakiejś alternatywy. Moim zdaniem, fani wspomnianej wcześniej produkcji powinni wypróbować zręcznościówkę Blocky Raider. Pograłem w nią dobre pół godziny i wiem, że w najbliższym czasie będę miał ochotę na jeszcze więcej!

Główny bohater występujący w Blocky Raider jest podróżnikiem, archeologiem albo po prostu turystą lubiącym niebezpieczne przygody. Skąd takie, a nie inne, wnioski? Przede wszystkim ze względu na ubiór wirtualnej postaci, która – mimo że kanciasta do granic możliwości – prezentuje się niczym znany Indiana Jones.

raider

Celem gracza w opisywanej produkcji jest bieganie i unikanie przeszkód. Akcja rozgrywa się w jakimś tajemniczym, historycznym miejscu, gdzie pełno jest wystających kolców, płomieni ognia oraz… wagoników ze sztabkami złota, które – wbrew pozorom – nie zawsze są miłym widokiem. Możecie sobie myśleć, że bardzo to wszystko upraszczam, ale zdecydowanie nie jest to prawda. Blocky Raider to po prostu gierka o nieskomplikowanych zasadach i trudno pisać o niej w zagmatwany sposób.

Nie mogło być inaczej -w Blocky Raider chodzi o to, by bić rekordy dystansowe. Im dalej uda nam się dotrzeć bez skuchy, tym lepiej dla nas samych. Po drodze musimy też pamiętać o tym, by zgarniać wirtualne pieniążki. Przydają się one do odblokowywania nowych postaci. Niestety, różnią się one od siebie tylko wyglądem, a więc nie macie co liczyć na jakieś moce specjalne czy inne tego typu rzeczy.

raider1

Sterowanie w grze przypadnie do gustu każdemu, kto spędził wiele czasu ze wspomnianym już Crossy Road. Wszystko, co musimy robić w Blocky Raider, to dotykać ekranu w jednym punkcie lub ewentualnie wykonywać poziome gesty w sytuacji, gdy zmuszeni jesteśmy do skręcenia w prawo bądź lewo. Proste, prawda? No, i tak ma być!

Nie wszyscy są zwolennikami kanciastości, dlatego doskonale zdaję sobie sprawę z tego, iż Blocky Raider nie będzie dla każdego przykładem dobrze prezentującej się produkcji. Jestem jednak przekonany, że wśród Czytelników Androidweba znajdzie się wiele osób, które będą chciały tę grę wypróbować!