Blocky Football – bieganko z jajowatą piłką

0
715

Futbol amerykański nie jest w naszym kraju bardzo popularny, ale z roku na rok widać, że troszkę zaczyna się to zmieniać. Nic nie szkodzi, że nie wiecie, kto wygrał tegoroczny Super Bowl (sam nie wiem!) albo kto został MVP sezonu. Produkcja Blocky Football jest zręcznościówką stworzoną dla wszystkich, a nie jedynie dla fanów sportu i jajowatych piłek.

Blocky Football już samym tytułem przygotowuje Was na spotkanie z kanciastym światem. Nawet kształt przedmiotu do gry nie jest tu zgodny z zasadami NFL. Najważniejsze jest jednak to, że mamy do wyboru kilkanaście zespołów z tejże ligi, dzięki czemu mamy szansę grać swoimi ulubieńcami i zabijać dzięki temu czas.

block1

W opisywanej produkcji bijemy rekordy. Rozgrywka podzielona jest na rundy, w których na samym końcu zawsze zdobywamy przyłożenie warte sześć punktów. Później musimy jeszcze trafić do bramki, jednak nie ma tu opcji za dwa albo jedno „oczko”. Twórcy Blocky Football udostępnili tylko tę drugą z nich. Ale uwaga, w przypadku wpadki, gra automatycznie dobiega końca!

Jeżeli umieścimy piłkę idealnie między słupkami, zgarniamy klucz. Zebranie trzech z nich pozwala na wzięcie udziału w zabawie, w której do zdobycia są nowi bohaterowie reprezentujący różne znane drużyny. To jeszcze nie wszystko, bowiem w Blocky Football do odblokowania są również trzy typy muraw. Ktoś powie, że to pierdółka, ale jak dla mnie to dość istotny element rozgrywki, który nie pozwala nam zbyt szybko przypomnieć sobie czym jest nuda.

block

Nie ma najmniejszego powodu, by długo opowiadać o sterowaniu. Przesuwając palec po ekranie, wprawiamy sportowca w ruch i mijamy oponentów. Kiedy koledzy z klubu pomagają nam w zatrzymaniu jakiegoś ważniaka z ekipy przeciwnej, istnieje szansa zgarnięcia dodatkowych punkcików. Bardzo istotnych, kiedy walczymy o naprawdę dobre wyniki.

Szkoda przedłużać. Blocky Football to naprawdę fajna propozycja. Darmowa, kanciasta i dość dobrze sprawdzająca się w nudnych chwilach. Na boisko, marsz! 🙂