Blocky Cars – kwadratowy gaz do dechy i jazda!

0
993

Minecraft w ogóle Wam się nie nudzi? To dobrze się składa , bo w Google Play pojawiła się ostatnio bardzo fajna gierka wzorowana na kwadraciastym świecie Steve’a i jego przyjaciół. Wspomniana produkcja nosi nazwę Blocky Cars i jest niczym innym jak… samochodówką stawiającą na kreatywność i dobrą celność.

Po pobraniu gry wystarczy wymyślić nazwę użytkownika i od razu można zabrać się za zabawę. Do wyboru mamy dwa tryby rozgrywki. Jeden z nich to standardowa Kampania, natomiast drugi jest Multiplayerem, w którym mierzymy się z innymi graczami. Niestety, brakuje w tym przypadku synchronizacji z Google Play Games, a więc na ma co liczyć na jakieś achievementsy czy typowo społecznościowe funkcje umilające czas spędzony z aplikacją.

Bohaterem Blocky Cars jest minecraftowy farmer, który wiedziecie spokojne życie. Pewnego dnia do jego świata wkracza niebezpieczny wirus siejący zło i zniszczenie. W jaki sposób wywołana przeze mnie postać chce sobie poradzić z tym problemem? Bierze do ręki strzelbę i… niszczy kłódkę blokującą drzwi do stodoły. W niej natomiast znajdują się drewniane bloczki, które wkrótce mają posłużyć nam do budowy wirtualnych samochodów.

Opisywana gra nie jest przedstawicielką produkcji wyścigowych. W poszczególnych planszach naszym zadaniem jest stworzenie pojazdu z dostępnych materiałów, a następnie zjechanie na nim ze swego rodzaju skoczni. Cel uznaje się za zrealizowany, gdy dorwiemy się do antidotum przeciwwirusowego, ale żeby zebrać maksymalną notę, nie możemy też zapominać o ratowaniu zwierzątek i nabieraniu odpowiedniej prędkości.

Po wybudowaniu samochodu nasza rola ogranicza się tylko do podstawowych ruchów, ale nie możemy ani przyspieszać, ani tym bardziej hamować. Wydaje się to błahostką, ale prawda jest taka, że to całkiem spore utrudnienie, przez które niektóre poziomy trzeba przechodzić co najmniej kilkakrotnie.

Blocky Cars – tak jak już pisałem – dostępna jest nie tylko jednoosobowa Kampania, lecz również Multiplayer. Niestety, nie polega on na ściganiu się z innymi, lecz pozwala na wyładowanie emocji poprzez strzelanie do oponentów. Maksymalnie w danym świecie może wystąpić 10 osób, ale sporo jest też mapek, gdzie rywalizacja toczy się w systemie jeden na jednego.

Grafika w Blocky Cars jest specyficzna i na pewno nie każdemu się spodoba. Jeżeli chodzi o największe wady tej apki, moim zdaniem, warto wspomnieć przede wszystkim o trudnościach z dostaniem się na wieloosobowe serwery. Na szczęście, można sobie z tym poradzić i bez jakichkolwiek opłat stworzyć coś własnego. Albo tylko dla przyjaciół, albo dla wszystkich.