BLOCK x3 – gra logiczna, która da Wam w kość

0
660

Ciężko w ostatnim czasie o dobrą grę logiczną na smartfona. Wszystko przez duże ilości podróbek, które tak naprawdę niczego nowego nie wnoszą i nie charakteryzują się wysokim poziomem trudności. Na szczęście, w gąszczu nic nieznaczących produkcji można trafić jeszcze na prawdziwą perełkę, taką jak chociażby BLOCK x3.

W grze BLOCK x3 nasze zadanie jest stosunkowo proste. Musimy przesuwać kwadraciki zamieszczone na planszy w taki sposób, by połączyły się ze sobą i zniknęły. Cel osiągnięty jest dopiero wtedy, gdy uda nam się połączyć ze sobą elementy w tych samych kolorach. Utrudnieniem jest limit ruchów, przez który nie ma mowy o kombinowaniu – trzeba po prostu działać. I to działać skutecznie.

block1

Produkcja udostępnia nam ponad 200 poziomów do przejścia. Na samym początku rozgrywka do najbardziej wymagających nie należy i służy tak naprawdę do przygotowania się na dużo gorsze, czyli levele o numerze 50 i więcej, kiedy to limit ruchów jest ograniczony do totalnego minimum, a plansza składa się z klocków nie w jednym, lecz kilku kolorach. Mimo że grałem już w wiele łamigłówek mobilnych, BLOCK x3 potrafiło mnie zaskoczyć, za co należy się ogromny plus.

Tak jak pisałem, levele dostępne w BLOCK x3 nie należą do najprostszych. Zazwyczaj po maksymalnie kilku minutach zastanawiania wpada nam do głowy odpowiedź. Jeżeli jednak nawet się tak nie stanie, możemy skorzystać z podpowiedzi. Oczywiście, nie są one nieograniczone i całkowicie darmowe.

block

Oprawa audiowizualna jest zwykle mało znaczącym elementem gry logicznej. W przypadku BLOCK x3 jest nieco inaczej. Minimalistyczna grafika zastosowana w produkcji jest bardzo miła dla oka, natomiast towarzyszące rozgrywce dźwięki świetnie wpasowują się w jej ogólny klimat.


logo-app
BLOCK x 3
Noodlecake Studios Inc
0   
qrcode-app