Block Puzzle King – co najprostsze, to najlepsze!

0
1439

Jeżeli wychowywaliście się na Tetrisie i w sumie to do dnia dzisiejszego lubicie raz na jakiś czas zająć sobie czas jakąś klasyczną układanką, gra mobilna Block Puzzle King powinna trafić w Wasze gusta. Oczywiście, nie możecie liczyć w tym przypadku na nowoczesną grafikę i efekty dźwiękowe, ale sama rozgrywka… no, po prostu jest świetna!

Niektórzy z Was mogą się śmiać z tego, że zachwycam się nad aplikacją, która ma w Google Play ogromną konkurencję i w zasadzie oferuje ciągle to samo. W pewnych kwestiach na pewno się z Wami zgodzę, ale nigdy w życiu nie ocenię Block Puzzle King negatywnie. A to dlatego, że – w przeciwieństwie do tych „innych” gier – znakomicie zajęła mi czas, pozwalając na chwilę relaksu w trudnym dniu pracy.

puzzle

To, co z całą pewnością wyróżnia Block Puzzle King na tle układankowej konkurencji, to liczba trybów zabawy. Zazwyczaj w podobnych tytułach mamy do czynienia z jednym, góra dwoma rodzajami rozgrywki, natomiast tutaj jest ich aż siedem. Co ciekawe, wśród nich znajduje się Multiplayer, a on zdecydowanie rzadko gości w podobnych grach.

Na temat samego trybu wieloosobowego nie ma sensu zbyt długo się rozwodzić. Dobór przeciwnika następuje tutaj automatycznie, a naszym zadaniem jest po prostu wykonywanie zadań  lepiej od oponenta. Cały proces działa dzięki usłudze Google Play Games, a więc możemy liczyć się z tym, że wszystkie nasze wyniki pozostawią ślad w rankingu i dadzą nam okazję do zebrania punktów doświadczenia.

puzzle1

Jak już pisałem, w Block Puzzle King w wśród typowych „Singli” także mamy w czym wybierać. Klasyczna zabawa wymaga od nas wstawiania kolorowych bloczków w taki sposób, aby wypełniony został cały konkretny kształt wyświetlony na ekranie. Reszta to jej pochodne, czyli ciągle to samo, jednak pod nieco inną postacią. Przykład? W rozgrywce „Spin” możemy dodatkowo przekręcać elementy, a w „Shape” układane przez nas figury mają fikuśne kształty.

Audiowizualnie – jak to układanka – Block Puzzle King niczym szczególnym się nie wyróżnia. Prezentuje się całkiem nieźle, ale nie zasługuje na jakieś większe słowa pochwały. Największy minus tej produkcji to natomiast reklamy. Poza tym, że cały czas mamy z nimi do czynienia w dolnej i górnej części ekranu, to jeszcze od czasu do czasu lubią aktywować się na całej powierzchni wyświetlacza.