Block it – najlepsza gra od Ketchappa?

0
640

Trudno nie kojarzyć studia Ketchapp, bo nawet jak się jest zupełnym nowicjuszem w kwestii Androida, na pewno miało się już do czynienia z co najmniej jedną produkcją stworzoną przez tę firmę. Podobno ta o nazwie Block it, która wydana została jakiś czas temu, jest jedną z najlepszych w swojej klasie. Postanowiłem się o tym przekonać i zdać Wam szczegółową relację.

Ketchapp przyzwyczaił nas do dwóch rzeczy – minimalistycznego wyglądu i bardzo uproszczonego systemu sterowania. Block it znalazło się miejsce dla każdego z tych elementów rozgrywki. Przede wszystkim produkcja wygląda całkiem nieźle, a dzięki zmieniającym się barwom w tle zabawy, nie doskwiera nam nuda czy monotonia.

gg1

Zasady gry również do wyjątkowo skomplikowanych nie należą i raczej nie trzeba wielu linijek tekstu, by je wytłumaczyć. Cel jest prosty – musimy robić wszystko, by wirtualna kulka jak najdłuższej utrzymała się przy „życiu”. Chcąc tego dokonać, musimy zamykać wyjście do swego rodzaju klatki, w której się znajduje. Problem jest jeden – owo więzienie może być szczelnie odizolowane od reszty tylko na chwilę, a więc musimy znaleźć niemalże idealny moment na wykonanie ruchu, by nie poczuć smaku porażki.

Wszystko, co robimy w Block it, ogranicza się do dotykania ekranu. Nie mamy tutaj żadnych przycisków ani nic z tych rzeczy. Jak pewnie się domyślacie, Ketchapp nie znalazł też miejsca na power-upy czy innego typu typu dodatki. Oferowana zabawa jest – co prawda – całkiem niezła, ale – według mnie – zbyt szybko zacznie się niektórym z Was nudzić.

gg

Żałuję, że pomysłodawcy Block it nie znaleźli chwili, by dodać do gry złotych monet, diamentów czy czegoś podobnego. Myślę, że możliwość kupowania nowych kulek trochę zmieniłoby wrażenie, iż wszystko polega tutaj tylko na biciu rekordów. Owszem, tak właśnie jest. Zdecydowanie nie dla każdego brzmi to zachęcająco.

Czy warto pobrać grę z tego wpisu? Jak dla mnie, tak. Nie grajcie w nią jednak dłużej niż parę minut pod rząd. Powód jest prosty – potrafi się dość szybko „przejeść”.