Block Battles: Star Guardians – multiplayerowa i kwadratowa strzelanka

0
799

Zdaję sobie sprawę z tego, że nie każdy szuka rozgrywki na długie godziny. Nie każdy potrzebuje też wielu dodatków, mapek oraz wirtualnych przedmiotów. I w pewien sposób to rozumiem – gra o nazwie Block Battles: Star Guardians jest idealna w swojej prostocie i ja się znakomicie przy niej bawiłem! I Wam też taką zabawę polecam, a dlaczego… no, to już zaraz się dowiecie.

Nie spodziewajcie się cudów, wianków po Block Battles: Star Guardians. Jest to prosta strzelanka osadzona w świecie, który podobny jest do tego z Minecrafta. Kwadratowe stroje, bronie i bardzo równe, geometryczne otoczenie – przede wszystkim musicie przygotować się na tego typu rzeczy i na pewno nie możecie liczyć na trójwymiarowe fajerwerki w nowoczesnym wydaniu.

block

Czy to, co przed chwilą napisałem oznacza, że w Block Battles: Star Guardians nie ma sensu grać? Absolutnie nie! Prawda jest taka, że opisywana w tym wpisie produkcja jest niemal idealna dla tych osób, które po prostu nie lubią długiej rozgrywki, ale od czasu do czasu czują potrzebę odmóżdżenia i postrzelania sobie do wirtualnych postaci.

W Block Battles: Star Guardians kierujemy ludzikiem ubranym w kolorowy strój (możemy je zmieniać i kolorować na wiele sposobów, ale o tym napiszę za chwilę nieco więcej). Jego zadaniem jest eliminowanie wrogów biegających po tej samej planszy. Kto jako pierwszy zaliczy sześć udanych polowań – zwycięża i zdobywa najwyższy stopień podium. Prawda, że to nic trudnego?

Póki co w grze mamy dostęp do trzech różnych mapek oraz kilkunastu serwerów, gdzie spotkać można od dwóch do znacznie większej ilości oponentów. Jeszcze ani razu nie zdarzyło mi się, by nie było chętnych do gry, a to – moim zdaniem – ogromna zaleta, którą warto odnotować.

Nie ma w Block Battles: Star Guardians ograniczeń w postaci serduszek, biletów czy punktów energii. Możemy grać tak długo, jak tylko mamy na to ochotę. A na czym zarabiają autorzy? Jedynie na wirtualnych strojach, które w sklepiku wycenione są na nieco ponad cztery złote.