Blitzcrank’s Poro Roundup – runner w świecie League of Legends

0
602

Prawdopodobnie minie jeszcze ładnych parę lat, zanim Riot Games, czyli twórcy League of Legends, wpadną na pomysł, by stworzyć coś rozbudowanego na smartfony czy chociażby tablety. Póki co, swoim dziełem o nazwie Blitzcrank’s Poro Roundup dają wszystkim do zrozumienia, że mobilna rozrywka to coś na kilkanaście minut nudy, a nie zabawę od świtu do nocy.

Przyznam się, że w popularnego LoL-a przestałem grać ładnych kilka lat temu i jakoś nic nie korci mnie, by powrócić do tej – bądź co bądź świetnej – MOBY. Na szczęście, jeszcze trochę pamiętam ze świata minionów, turretów i innych, dzięki czemu mogę śmiało powiedzieć, że akcja Blitzcrank’s Poro Roundup rozgrywa się w krainach, które fani Riot Games na pewno doskonale będą kojarzyć.

Jak daje nam to do zrozumienia nazwa gry, w Blitzcrank’s Poro Roundup kierujemy na początku złotym robotem z wydłużającymi się rękami (kojarzycie, prawda?). Z biegiem czasu możemy odblokowywać sobie kolejnych bohaterów, jednak zdecydowanie łatwiej to napisać, niż zrobić. Dlaczego? Bo nowi dostępni są dopiero w momencie, gdy ukończymy wątek fabularny ich poprzednikiem.

Fabuła towarzysząca zabawie nie jest najwyższych lotów, ale pozwala miło spędzić czas ze smartfonem. Blitzcrank ucieka ze swoimi futerkowatymi przyjaciółki przed smokiem, a nasz zadanie polega na łapaniu owych zagubionych stworzonek i  – rzecz jasna – rozprawianiu się z atakującymi oponentami.

Zarabianie wirtualnych monet nie jest w Blitzcrank’s Poro Roundup pozbawione sensu. Dzięki walucie obowiązującej w tej apce stać nas na kupno chociażby specjalnych przedmiotów. Mają one różne właściwości i stworzone są po to, by ułatwiać nam śrubowanie rekordów czy wykonywanie wielu misji pobocznych.

Jeżeli uda nam się ukończyć tryb fabularny, automatycznie będziemy mogli skorzystać z jego niekończącego się odpowiednika. Nadal nie jesteście przekonani co do tego tytułu? No to może spodoba Wam się informacja, że Blitzcrank’s Poro Roundup dostępne jest całkowicie po polsku i nie ma tu żadnych, absolutnie żadnych, mikropłatności. Nie ma i pewnie nie będzie, bo przecież Riot Games ma na czym zarabiać ;).