Blitz Brigade – mobilna alternatywa dla Pc-owego Team Fortress

0
875

Studio Gameloft potrafi tworzyć bardzo dobre gry, ale nie ma co ukrywać, że większość ich pomysłów… to po prostu mobilne wersje tego, co świat PC-ów zna już od pewnego czasu. Czy jednak powinno nam to przeszkadzać? Niekiedy tak, ale nie zawsze, bo – jak udowadnia Blitz Brigade wzorowane na hiciorze Team Fortress 2 – smartfonowo-tabletowe nie zawsze oznacza gorsze!

Gra Blitz Brigade na pewno wielu z Was będzie przypominać poczciwe Team Fortress 2. Widać to już po samych przyzwyczajeniach głównych bohaterów, którzy w tym przypadku na pewno nie zachowują się jak poważni żołnierze, lecz dzieciaki z podwórka mające do dyspozycji całą masę przeróżnych broni począwszy od grantów, a kończąc na miotaczach ognia.

Do wyboru mamy w opisywanej produkcji kilka wirtualnych postaci o różnych profesjach. Jest tutaj standardowy żołnierz, medyk, snajper oraz grubiutki pan, który charakteryzuje się przede wszystkim sporą wytrzymałością. Niestety, nie mamy od razu dostępu do każdego z bohaterów. Na dobry początek oferuje się nam tylko dwóch, co jest na pewno jakąś tam wadą, szczególnie dla osób, które w innych apkach specjalizują się, na przykład, w wykorzystywaniu broni snajperskiej.

Blitz Brigade – podobnie jak PC-owy Team Fortress 2 – nie skupia się na jednym typie zabawy. Co prawda, w grze chodzi tylko i wyłącznie o zabijanie przeciwników, ale w zależności od wybranego trybu robi się to albo po to, by nabić punkty, albo ukraść flagę czy też zdominować konkretny teren. Oczywiście, wszystkie nasze obowiązki wykonujemy po części dla siebie, ale głównie dla naszego teamu.

Gra posiada bardzo rozbudowany system rozwoju postaci. Zdobywamy tutaj pieniądze i kryształy, a następnie wydajemy je na elementy wyposażenia takie jak bronie czy też dodatki w postaci chociażby ułatwiających życie jetpacków. Jak nietrudno zgadnąć, ceny do najniższych nie należą, ale to już raczej standard w dziełach studia Gameloft.

Jeśli chodzi o wywołaną do tablicy kwestię pieniędzy, trzeba wziąć pod uwagę, że w Blitz Brigade rządzą głównie ci, co mogą sobie pozwolić na wydanie prawdziwych pieniędzy na wirtualne itemki. Na pewno nie jest to do końca sprawiedliwe, ale należy pamiętać o tym, że w podobnych PC-owych produkcjach jest niemal identycznie. Płacisz – masz więcej, jesteś sknerą – to się męcz!

Graficznie Blitz Brigade bardzo przypadło mi do gustu. Interfejs także zasługuje na pochwałę, gdyż jest bardzo łatwy w obsłudze i nie płata większych figli. Żałuję, że tego samego nie mogę powiedzieć o serwerach gry. Być może miałem niefarta, ale przez ponad pół godziny testowania aż dwa razy zdarzyły mi się lagi oraz długie oczekiwanie na załadowanie mapki. No, tak być nie może!