Blendoku 2 – nic się nie zmieniło, cały czas jest daltonistą!

0
574

Kiedy opisywałem dla Was produkcję Blendoku przyznałem się bez bicia, że w porównaniu z kobietami oraz ich umiejętnościami rozpoznawania kolorów jestem totalnym daltonistą. Minął niespełna rok od tego wpisu. Właśnie w Google Play pojawiła się druga część tej barwnej produkcji, a ja – niestety – cały czas nie jestem w stanie odróżnić podobnych do barw!

Jeżeli spędziliście trochę czasu z pierwszą odsłoną opisywanej gry, na pewno druga część od początku wyda Wam się odmieniona. Blendoku 2 zaczyna chwalić się świeżym wyglądem już na ekranie startowym, gdzie możemy nie tylko podziwiać fajne, kolorowe tło, lecz mamy wpływ na wiele wizualnych szczególików.

blend

Blendoku 2 zasady są takie same, jak w „jedynce”. Zadanie gracza polega na porządkowaniu palet barw, zaczynając od tych najjaśniejszych, a kończąc na najciemniejszych. Rozgrywka podzielona jest na poziomy trudności, w których spotkać można zarówno bardzo łatwe mieszanki, jak i takie, gdzie problemy mogą napotkać nawet kobiety.

Podstawowa wersja gierki, czyli ta darmowa, daje nam okazję do zagrania w czterech działach. Znajdziecie w niech wysoką trzycyfrową liczbę wyzwań, co oznacza wiele godzin dobrej zabawy. Jakby tego było mało, autorzy Blendoku 2 przygotowali też tryb Multiplayer oraz kilka innych ciekawych nowości. Niestety, niektóre z nich dopiero są w budowie i nie pozwalają na nic poza oglądaniem napisu „Coming Soon”.

Osoby, które nie słyszały do tej pory o Blendoku, nie muszą się martwić tym faktem. W drugiej odsłonie serii znalazło się miejsce dla zakładki, w której można sprawdzić się w levelach z pierwszej części. Problem jest taki, że potrzeba do tego zainstalowanej „podstawki”, a nawet kiedy już z tym się uporamy, może nam się nie udać odpalenie dodatkowych leveli.

Będę z Wami zupełnie szczery – Blendoku 2 spodobało mi się od razu i wiedziałem, że wybaczę mu nawet rażące błędy. Na szczęście, nie musiałem tego robić i teraz mam czyste sumienie, pisząc: w tę gierkę naprawdę warto zagrać!