Bladelords – polska bijatyka, która znika w Google Play

0
690

Nie jest łatwo znaleźć w Google Play grę o nazwie Bladelords. Mimo wszystko, warto się przemęczyć i to nie tylko ze względu na to, że jest ona polska. Jestem przekonany, że wszystkie osoby tęskniące za bijatykami z prawdziwego zdarzenia, bardzo szybko przekonają się do wspomnianego tytułu!

Za produkcją gierki z tego wpisu stoi gdańskie studio Playsoft. Mimo że w Bladelords użytkownicy iOS-a mogą grać już od bardzo, bardzo dawna, premiera tej gry na Androida bardzo mnie ucieszyła. I to szczególnie, kiedy zobaczyłem, że od A do Z dostępna jest w polskiej wersji językowej, co w dzisiejszych czasach jest prawdziwą rzadkością.

bi1

Już na wstępie zdradziłem Wam, że Bladelords to nic innego jak przedstawiciel bijatyk z prawdziwego zdarzenia. Zabawa polega tutaj zatem na kierowaniu mężnymi, odważnymi postaciami i pokonywaniu ich oponentów przy użyciu różnych przycisków akcji. Mimo że podobne gry można było znaleźć już na pierwszych konsolach video, wciąż doskonale bawią, co z całą pewnością nie tylko ja mogę potwierdzić.

Polska gierka oferuje nam coś więcej, niż wywołane przeze mnie klasyki. W Bladelords nie tylko odbywamy walkę za walką w trybie czysto relaksacyjnym, lecz również, a raczej przede wszystkim, bawimy się w wypełnianie misji fabularnych. Te z kolei pozwalają nam na zbieranie wirtualnych pieniędzy, które przydają się do poprawiania umiejętności postaci.

Jak przystało na dobrą bijatykę, Bladelords daje graczom możliwość wzięcia udziału w zabawie Multiplayer. Co prawda, realni oponenci nie są tak łatwi, jak ci mobilni, ale to wygrana z tymi pierwszymi jest zdecydowanie bardziej satysfakcjonująca.

bij

Wiadomo, że korzystając z pada, w produkcje takie jak Bladelords gra się bardzo przyjemnie. Czy jednak równie dobrze jest w przypadku ekranu dotykowego? Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że tak. Dotykowa konsolka ruchu oraz przyciski nie sprawiają najmniejszych kłopotów, a korzystanie z nich jest banalnie proste. Owszem, „ślepe” nawalanie w przyciski na fizycznym kontrolerze ma swoje uroki, ale to nowocześniejsze rozwiązanie także ma spore zalety.

Grafikę zastosowaną w Bladelords oceniam na plus. Nie ma tutaj zbyt wielu elementów, które mogłyby razić w oczy niedoskonałością. Innymi słowy, pobierajcie tę grę i bawcie się dobrze!