Bird Land Paradise – ptasi raj w smartfonie

0
1124

Kolorowe papugi, tukany czy chociażby sowy to okazy, na które bardzo chętnie patrzy każdy z nas. Niestety, trzymanie ich w domu mijałoby się z celem, bo przecież zwierzęta tego typu potrzebują ruchu i odpowiedniego środowiska. Absolutnie nie przekonują Was moje słowa? W takim razie zainstalujcie na swoim smartfonie Bird Land Paradise. Przekonacie się, że opieka nad skrzydlatymi stworzeniami nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać.

Mimo że w opisywanej produkcji miejsce, w którym trzymamy ptaki, nazywane jest „klatką”, tak naprawdę jest to po prostu wydzielony teren z jakiegoś lasu. Nie muszę chyba mówić, że nasi podopieczni doskonale się w nim czują. Oczywiście, nigdy nie jest tak, by nie mogło być lepiej, dlatego też musimy robić wszystko, by zapewniać kolorowym przyjaciołom jak najlepsze warunki – zarówno do zabawy, jak i… tworzenia potomków.

Bardzo szybko można zrozumieć, o co dokładnie chodzi w Bird Land Paradise. Gracz dostaje pod opiekę ptaszki, po pewnym czasie dokupuje sobie nowe i cały czas dba o dostarczanie odpowiedniej ilości pokarmu, picia i tym podobnych. Jak pewnie się domyślacie, to jeszcze nie wszystko, ale pozwólcie, że o tym już za chwilę.

Każdy zakup, narodziny czy dotykane podopiecznych pozwala nam na uzyskiwanie punktów doświadczenia. Idealnie nadają się do tego także misje poboczne, dzięki którym nie tylko zdobywamy coraz wyższe levele, lecz także mamy możliwość zarobienia nieco pieniędzy. Po co nam złote monety w świecie ptaków? To proste – dzięki nim możemy kupować nowe gatunki zwierząt, akcesoria dekoracyjne czy chociażby zmieniać otoczenie z lasu na tropikalną plażę itp. itd.

Dwa razy zdarzyło mi się, że Bird Land Paradise nie uruchomiło mi się od razu. Samoczynne wyłączane nie zdarza się – na szczęście – w trakcie rozgrywki, tak więc można sobie jakoś z tym poradzić i przymknąć na to oko.

Jeżeli chodzi o grafikę, gra z tego wpisu mogłaby prezentować się nieco nowocześniej. Według mnie, wygląda trochę jak produkcja przeglądarkowa dla dzieci. Myślę jednak, że nie każdy będzie traktował to jako wadę.