Bing Bong – prosta rozgrywka, a tyle radości!

0
535

Bing Bong bez dwóch zdań należy do tych produkcji, które wydają się być stworzone do najkrótszych możliwych recenzji. Nie ma to jednak znaczenia w kwestii rozgrywki. Bo jak się zaraz przekonacie, dzieło studia Nickervision Studios potrafi zająć człowiekowi czas jak mało co!

Opinie o grze Bing Bong są w Google Play bardzo zróżnicowane. I w sumie to się temu nie dziwię, biorąc pod uwagę, że jest to produkcja, w której wszystko robimy za pomocą jednego palca. Wiadomo, iż nie każdy jest stworzony do tego typu rozrywek, ale daję Wam swoje słowo, iż opisywany tytuł nie zasługuje na to, by go nawet nie przetestować.

bong

Zabawa dostępna w Bing Bong to totalna prościzna. Jako gracze mamy wpływ jedynie na jeden element występujący na planszy. Jest nim zielona kuleczka, która „spaceruje” sobie od jednej białej piłki do drugiej. Nie ma to najmniejszego sensu – wiem o tym. Ważne jednak, by zrozumieć, że tutaj logika schodzi na dalszy plan, a naszym celem jest jedynie unikanie wszystkich ruszających się przeszkód.

Na samym początku rozgrywki przeszkadzają nam głównie małe, czerwone kwadraty. Po pewnym czasie pojawiają się dłuższe od nich prostokąty, a później dochodzi jeszcze do tego, że okazji do skuchy pojawia się coraz więcej, ponieważ wspomniane figury geometryczne wyświetlają się ze sporą częstotliwością.

bong1

Utrudnieniem w grze jest fakt, iż nasza jedyna ingerencja w rozgrywkę polega na spowalnianiu wirtualnej kulki. Nie możemy ani nią skręcać, ani tym bardziej zatrzymywać. Bing Bong przypomina więc na swój sposób jazdę samochodem przez skrzyżowanie, ale takie, gdzie to nie my mamy pierwszeństwo przejazdu.

Bing Bong to w stu procentach darmowa aplikacja. Nie mamy w niej reklam i nie przychodzi nam też płacić za różne dodatki (bo ich w ogóle nie ma). Jeżeli chcemy wynagrodzić autorów za ich starania, możemy skorzystać z opcji dobrowolnej wpłaty. Nie wiem, czy twórcom gry się to opłaca, ale mam nadzieję, że tak i więcej osób pójdzie ich śladami.