Big Maker – stworzenie 2048 to pestka, spróbujcie czegoś trudniejszego!

0
642

Pamiętacie, jak ładnych paręnaście miesięcy temu każdemu chodziło po głowie, jak stworzyć liczbę 2048 w popularnej grze mobilnej? Każdy z Was pewnie już dawno parę razy wykonał to zadanie i nie stanowi ono już żadnego problemu. To dobrze się składa, bo w grze Big Maker chodzi o liczbę nie cztero-, lecz aż pięciocyfrową.

Dla niektórych Big Maker zasłuży sobie na miano gry matematycznej, a dla innych – wręcz przeciwnie. Nie można na pewno powiedzieć, że opisywana produkcja jest prosta, ale nawet ja nie śmiałbym powiedzieć, że wymaga ona myślenia czy umiejętności wykonywania w pamięci bardzo skomplikowanych działań.

maker

W porównaniu z hitem 2048, w Big Maker mamy do czynienia ze znacznie większą planszą. Znajdujące się w niej elementy mają różne wartości, a naszym celem jest łączenie ich w taki sposób, by stworzyły nowe, ale znacznie wartościowsze.

Najpierw łączymy ze sobą pięć jedynek, później dwie piątki, następnie pięć dziesiątek i tak dalej, i tak dalej. Górna granica to liczba 10.000. Jeżeli ją osiągnięcie, połowa roboty będzie za Wami. Kolejna to wyśrubowanie solidnego rekordu, którego nie wstyd pokazać znajomym czy innym osobom z najbliższego otoczenia.

Big Maker gra się bardzo przyjemnie i to nie tylko dlatego, że oferuje minimalistyczną oprawę graficzną i jest niemalże stworzona dla tych, którzy nie przepadają za zbyt hałaśliwą muzyczką. Przede wszystkim warto wspomnieć, że nie mamy w tym przypadku żadnych mikropłatności, a i grać możemy tak wiele razy, jak tylko sobie tego życzymy.

maker1

Przeczepię się tylko do menu. Moim zdaniem, mogłoby być znacznie przejrzystsze, a już na pewno nie powinno na pierwszy rzut oka wydawać się załadowane niepotrzebnymi bajerami. Jakby tego było mało, w Big Maker mamy strasznie dużo reklam, które wyjątkowo irytują i z pewnością nie wyglądają na coś profesjonalnie przygotowanego.

Jeśli chcecie zagrać w Big Maker, zajrzyjcie do Google Play. Gra dostępna jest za darmo, tak więc możecie stracić przez nią tylko czas!