Big Hero 6 Bot Fight – łamigłówka Disney’a o Wielkiej Szóstce

0
663

Mimo że od premiery kreskówki „Wielka Szóstka” dzieli nas już szmat czasu, stworzona na jej podstawie gra Big Hero 6 Bot Fight doczekała się właśnie aktualizacji. Nie ma co ukrywać, że wspomniana apka to nic innego, jak kolejna gra match-3. Życie nauczyło mnie jednak sprawdzać każde dzieło Disney’a i również w tym przypadku postanowiłem nie robić wyjątku. Czy to się opłaciło? Za chwilę się przekonacie.

Fabuła towarzysząca rozgrywce w grze jest taka sama jak w kreskówce. Jeżeli zatem oglądaliście już Wielką Szóstkę, nie będziecie musieli zbyt dużo czasu marnować na oglądanie wstępu. W przeciwnym wypadku, prawdopodobnie bardziej zagłębicie się w historię bohaterów i dowiecie się, z kim walczą, w jakim celu i dlaczego.

big

Tutorial w Big Hero 6 Bot Fight jest bardzo krótki i raczej nie ma się czemu dziwić, biorąc pod uwagę, że jedynym naszym zajęciem jest tutaj łączenie ze sobą kolorowych elementów. Każdy z nich posiada inny symbol i pozwala nam na zaatakowanie w zupełnie inny sposób. O co dokładnie chodzi? Domyślić się trudno nie jest – ognista kula atakuje płomieniami, niebieska wodą, a serduszka pozwalają nam na regenerację życia.

Po stoczeniu pierwszej próbnej walki, która jest bardzo dobrze wpleciona w fabularny wstęp, przechodzimy do wyboru przywódcy naszej grupy. Tylko od nas zależy, czy będziemy chcieli skorzystać z bota ziemnego, ognistego czy wodnego. Oczywiście, każdy z nich ma swoje wady i zalety, ale na samym początku jeszcze nie zdajemy sobie do końca z tego sprawy.

big1

Big Hero 6 Bot Fight to dość prosta gierka. Nie chodzi tutaj jednak o to, że wszystkie plansze są przysłowiową bułką z masłem, lecz przede wszystkim o fakt, iż zasady bardzo szybko można wyłapać, a- mimo to – możliwości rozbudowy postaci i tak dalej jest całkiem sporo.

Kompletowanie załogi, zdobywanie nią coraz wyższych punktów doświadczenia – o dziwo – wkręciło mnie na długie godziny. Nie mam pojęcia, dlaczego dopiero niedawno dostrzegłem Big Hero 6 Bot Fight w Google Play, ale wiem, że jeszcze przez parę tygodni nie odinstaluje tej produkcji. Żałuję tylko tego, że jest w niej wiele mikropłatności.