Big Bear – niedźwiedzi sposób na polowanie

0
488

Produkcja o nazwie Big Bear to kolejny, dostępny na Androida, klon hitu Fruit Ninja. Wbrew temu, co wynika z opinii ludzi – klon niezwykle udany i pomysłowy. Oczywiście, nie liczę na to, że uwierzycie mi na słowo. Mam nadzieję, że przeczytacie ten wpis, a później sami wypróbujecie możliwości dzieła studia Super Awesome.

Duża część z Was może się przerazić faktem, że Big Bear oceniono w Google Play zaledwie na 3,5 gwiazdki. Wydaje się to niewiele i na pewno nie zwiastuje wyjątkowo fajnej zabawy. Czy jednak aby na pewno tak jest? Już teraz mogę odpowiedzieć, że nie. Powodem słabych not jest bowiem błąd, który towarzyszył grze tuż po jej premierze i sprawiał, iż ta wyłączała się kilka sekund po uruchomieniu.

bear

Każdy na pewno w łatwy sposób dostrzeże podobieństwa, jakie istnieją między Big Bear a znanym Fruit Ninja. Na szczęście, można też znaleźć sporo różnic i nie mam tu na myśli jedynie fabuły, bohaterów czy też tego, że zamiast owoców przychodzi nam siekać kolorowe… ryby.

Opisywana gra oferuje jeden tryb zabawy. Naszym celem w nim jest śrubowanie rekordów poprzez przepoławianie pojawiających się na ekranie niedźwiedzich smakołyków. Oczywiście, autorzy Big Bear przygotowali też dla nas „niespodziankę” w postaci przeszkadzajek. Zaliczyć do nich można trutki, żółwie, a przede wszystkim bossów, którzy pojawiają się na ekranie raz na jakiś czas, a my musimy ich okładać pięściami, wykonując konkretne gesty.

bear1

Nie każdy gracz mobilizuje się na myśl o zdobywaniu rekordów. Każdy lubi jednak zbierać pieniążki i to właśnie one są jednym z ciekawszych urozmaiceń w Big Bear. A co takiego możemy dzięki nim kupować? Przede wszystkim jesteśmy w stanie ulepszać naszego niedźwiedzia oraz losować różne gadżety, wpływające na statystki.

Można godzinami zastanawiać się nad tym, czy Big Bear to dobra produkcja, czy też wręcz przeciwnie. Na moje oko, pomysł jest całkiem niezły, a i do wykonania nie można mieć większych zastrzeżeń. Mam – mimo to – świadomość, że rozgrywka z Fruit Ninja wielu osobom znudziła się już raz na zawsze.