Best Herd Ever – skrzyżuj owce i stwórz… świnie

0
584

Best Herd Ever jest polską grą, której akcja osadzona jest na farmie. Mimo iż produkcja studia CrownPlay wyróżnia się w Google Play miłą dla oka i bardzo kolorową grafiką, w praktyce nie sprawia tyle frajdy, ile bez dwóch zdań powinna. Jako że nie lubię zbytnio karcić rodzimych twórców, spróbuję o wszystkich wadach opisywanej gry napisać jak najłagodniej. Zagorzałym patriotom i tak radzę jednak unikać tego wpisu jak ognia.

Muszę przyznać, że zupełnie nie mam pomysłu na to, od czego rozpocząć recenzję Best Herd Ever. Zazwyczaj tego typu wpisy zaczynam od fabuły, jednak w przypadku opisywanej produkcji takowa w ogóle nie występuje. Jedyne, co mogę Wam napisać to to, że akcja gry rozgrywa się na bliżej nieokreślonej farmie, natomiast nam przychodzi wcielić się w postać właściciela krówek, świnek oraz innych stworzeń zazwyczaj mieszkających poza miastem.

herd

Na dobry początek zabawy autorzy Best Herd Ever przygotowali dla nas krótką, bo zaledwie zawierająca trzy strony, instrukcję. Dowiadujemy się dzięki niej, że zadaniem numer jeden w grze jest łączenie ze sobą występujących na ekranie zwierząt. Oczywiście, pisząc „łączenie”, mam przede wszystkim na myśli szukanie par. Dzięki temu z dwóch owiec robi się jedna świnia, natomiast z dwóch krów powstaje byk.

Pole gry w Best Herd Ever to nic innego jak kwadrat podzielony na szesnaście równych części. Jeżeli wszystkie z nich zostaną zapełnione, przegrywamy, a punkty zdobyte przez nas dzięki połączeniom stają się naszym ostatecznym wynikiem. Rezultaty – niestety – nie są zapisywane w żadnym rankingu. Na ekranie wyświetla się tylko najlepsze osiągnięcie. Moim zdaniem, to zdecydowanie za mało. Dziwię się, że zrezygnowano chociażby z synchronizacji z Google Play Games.

herd1

Najprościej rzecz ujmując, opisywana w tym wpisie apka to kolejny klon 2048. Różnica między tymi dwiema grami jest taka, że w tej polskiego pochodzenia nie występują liczby, lecz wirtualne odpowiedniki farmerskich zwierząt. Właśnie dlatego w trakcie wykonywania zadania możemy w niej ciągle korzystać ze „ściągawki” dotyczącej krzyżowania zwierząt.

Tak jak pisałem we wstępie, graficznie Best Herd Ever jest naprawdę dobrze wykonaną aplikacją. Niestety, kuleje w niej nieco kwestia dźwięków, które wydają się zbyt proste, a już na pewno nazwać je można monotonnymi.