Berzerk Ball 2 – niech poleje się krew!

0
610

Na pewno każdy z Was marzył kiedyś o tym, aby trafić czymś twardym swojego największego wroga i wysłać go tam, gdzie pieprz rośnie. Zgadłem? Jeżeli tak, nie będę musiał zbyt długo namawiać Was do pobierania ciekawej, jednak bardzo krwawej, produkcji o nazwie Berzerk Ball 2, którą niedawno udało mi się odkryć w Google Play.

Gra Berzerk Ball 2 wita nas ostrą, rockową muzyką. To pierwszy znak, który bardziej domyślnym osobom powinien jasno dać do zrozumienia, że opisywany tytuł będzie czymś więcej, niż tylko zwykłą i potulną zręcznościówką. Menu główne także należy do surowych i pozbawionych jakichś uroczych elementów. Poza zdjęciem w tle dostępny jest w nim tylko jeden przycisk rozpoczynający rozgrywkę i można sobie narzekać na to do woli, ale i tak na nic się to zda.

ber

W opisywanej grze możemy skorzystać z usług jednego z sześciu młodych ludzi przebranych za kogoś w rodzaju ulicznych chuliganów. W zależności od tego czy zdecydujemy się na Marcusa z koszulką na ramiączka, przerażająco wyglądającego Lachhha czy też futbolistę Beda możemy liczyć się z innymi umiejętnościami specjalnymi, które w mniejszym bądź większym stopniu ułatwiają nam realizowanie głównych celów produkcji.

Opcje personalizacyjne w Berzerk Ball 2 nie kończą się tylko na zakładce z wyborem postaci. Miłą niespodzianką jest fakt, że istnieje możliwość przystrojenia naszego oprawcy w nowe ciuszki, dzięki czemu możemy sobie przeciwnika wirtualnego upodobnić do tego, z którym mamy do czynienia w świecie realnym.

Podobnie jak w przypadku popularnej niegdyś serii Yeti Sports, w grze z tego wpisu chodzi głównie o trafianie twardym przedmiotem w występującą na ekranie postać. Naszym celem jest uzyskanie jak najdłuższego dystansu wyrażonego w metrach. Im celniejsze i mocniejsze uderzenie, tym lepiej. Oczywiście, łatwiej jest to napisać, niż zrobić.

ber1

Żeby gra nie była nudna jak flaki z olejem, jej autorzy przygotowali sklepik, w którym możemy wyposażyć się w przeróżne dodatki. Prawdopodobnie domyślacie się, że nie należą one do typowych. Wśród nich dostępne są chociażby kaktusy, ręce zombiaków, kolby kukurydzy oraz potłuczone butelki. Czym się za nie płaci? Wirtualną walutą, w roli której występują śruby.

Audiowizualnie Berzerk Ball 2 bardzo przypadło mi do gustu. Lubię oryginalne pomysły, tak więc produkcję z tego wpisu mogę ocenić tylko i wyłącznie dobrze. Czy Wy będziecie równie entuzjastycznie do niej nastawieni? Ze względu na dość kontrowersyjną treść, nie byłbym tego taki pewien.