Beneath The Lighthouse – zakręcony świat „bałwankowego” marynarza

0
462

Jeżeli Wam – podobnie jak i mnie – wszystko kojarzy się teraz ze świętami, na pewno w bohaterze Beneath The Lighthouse dostrzeżecie coś z bałwana. Nie będzie tym razem jednak śniegu, choinek i innych. Będzie za to latarnia morska i mnóstwo, naprawdę mnóstwo zakręconych sytuacji. Dosłownie!

W gierce Beneath The Lighthouse wcielamy się w postać, która na pierwszy rzut oka może przypominać zwariowany miks bałwana i marynarza. Trudno mi stwierdzić czy w tym pierwszym przypadku trafiłem, ale w tym drugim raczej jestem pewny swoich spostrzeżeń. W końcu fabuła opowiada nam o dziadku pracującym w latarni morskiej, a wszystkie plansze w grze są kolejnymi etapami, jakie główny bohater musi pokonać, by do niego dotrzeć.

med1

Kulowata postać w czapce przemierza pikselowy świat, turlając się po tunelach. Naszym zadaniem jest natomiast przekręcanie niektórych elementów leveli tak, aby wspomniana biała osobistość dotarła do zaznaczonej mety. Oczywiście, najważniejsze jest ukończenie wyzwania. Czas odgrywa jednak tutaj istotną rolę, gdyż to od niego zależy czy zakończymy dany poziom z jakimś pucharem, czy też nie.

Warto dodać, że plansze w Beneath The Lighthouse podzielone są na mniejsze etapy. I jeżeli w trzech próbach popełnimy wpadki, musimy zapomnieć o dotychczasowych staraniach i rozpocząć całą zabawę od nowa. Nie ma sposobu, by to ominąć? Owszem, jest – możemy udostępnić informację o grze swoim znajomym albo po prostu wykupić wersję apki „full wypas”. Wtedy nic nas nie ogranicza, a do tego wszystkiego na naszym ekranie nie wyświetlają się jakiekolwiek reklamy.

med

Trudno mi znaleźć jakieś większe wady opisywanego tytułu. Bardzo dobrze się w niego gra, a ukończenie wszystkich plansz nie zajmuje przysłowiowych pięciu minut. Gdybym miał wpływ na wygląd Beneath The Lighthouse, zmieniłbym ciut interfejs. Według mnie, menu główne – mimo że dosyć proste – niepotrzebnie stwarza pozory skomplikowanego.

Na razie o lepieniu bałwana na dworze można pomarzyć. Na szczęście, nie widać przeciwwskazań, by pomóc białej kuleczce w odnalezieniu dziadka! 🙂