BattleHand – turówka fantasy od studia Kongregate

0
697

Kogo spotkacie w BattleHand? Kogoś w rodzaju Legolasa z Władcy Pierścieni, Gandalfa i ostrych jak brzytwa wojowników z wielkimi mieczami oraz ciężkimi zbrojami. A wszystko to po to, by walczyć z przeciwnikami, zbierać karty i udowadniać całemu światu, że jest się najlepszym!

Nowa gierka od studia Kongregate nie radzi sobie bez połączenia z internetem. Ba, w ogóle nie można jej uruchomić, kiedy jesteśmy offline. Moim skromnym zdaniem, ma to więcej wad niż zalet. Na szczęście, kiedy jesteśmy we własnym domciu albo dużym mieście możemy bawić się w BattleHand świetnie i czerpać z tego dużo przyjemności.

battlehand

W opisywanej produkcji mamy okazję pokierować trójwymiarowymi bohaterami o nadprzyrodzonych zdolnościach. Wszystkie moce aktywowane są za pomocą kart, jakie zdobywamy podczas kolejnych pojedynków z oponentami. To jeszcze nie wszystko: można przeprowadzać fuzje power-upów, a także upgrade’ować je według własnego uznania.

Niestety, nie wszystko uda nam się szybko zgarnąć zupełnie za darmo. Ponieważ BattleHand jest grą darmową, mamy w niej mikropłatności. Kupowanie paczek z nowymi przedmiotami nie jest tanim hobby, ale dzięki niemu można stać się postrachem wśród innych graczy.

A skoro już mowa o rywalizacji, w BattleHand możemy próbować swoich sił w jednoosobowej kampanii lub Multiplayerze. Starcia rozgrywane są w systemie turowym, a więc raz to my wykonujemy ruch, a raz robi to komputer lub osoba po drugiej stronie ekranu. Do dyspozycji mamy nie tylko atak, lecz również obronę, ale przecież inaczej być nie mogło.

Gra z tego wpisu jest całkiem nowa, przez co musicie przygotować się na to, że nie wszystko jest w niej jeszcze dopracowane. Kongregate szykuje też jeszcze parę nowych rodzajów rozgrywki i tym podobnych. Szkoda tylko, iż nic nie wskazuje na to, by zostały zniesione limity energii. Sporo osób narzeka na to w Google Play i nie wierzę, by z Wami było inaczej. Niemniej, BattleHand to ciekawa propozycja dla miłośników turówek i klimatów fantasy.